Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LED w kabinie, pada bezpiecznik,
#11
wszystkie wyciagnac i z kawalkeim kabelka sprawdzac na akumualtorze jak swieca te ledy a przez amperomierz bedzie jeszcz emozna sprawdzic pobory pradu. Wyniki zapisywac z kazdego leda na kartce i pozniej psoumowac i wyjdzie ile lacznie ciagną.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#12
Super, dzięki
ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
Odpowiedz
#13
zdjęty boczek tylnich drzwi lewych oraz wiązka w gumowym peszlu pokazały problem... połamane kable... na razie zabezpieczone, ale trzeba sztukować albo kupic nową wiązkę. Ciekaw jestrm czy pasuja wiązki of np. Passata, golfa w podobnych rocznikach...?
dobrze, że wogóle tylko oświetlenie wnetrza padało a nie np centralny...
ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
Odpowiedz
#14
Smile 
kolego nie ma potrzeby szukania nowej wiązki, one tak mają, że po kilkunastu latach przecierają się w tym miejscu,
polutuj dobrze wiązkę, w moich dwóch sharanach był ten sam problem, przerwane 4-5 kabli, lutownica, później izolacja i będzie git, u mnie działa tak już 3 lata Smile
Odpowiedz
#15
tak zrobię,
Czy ze słupka wykreca się ten plastik? jest tam jakas kostka?
p.
ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
Odpowiedz
#16
Cześć.
W słupku jest złącze multipinowe. Gniazdo (tzw. żeńskie piny) w słupku, na zewnątrz wtyczka (męskie piny) połączona z gumowa harmonijką. Odkręć tą dużą plastikową nakrętkę. Pod nakrętką jest uszczelka gumowo plastikowa z malymi wypustkami ( przy skręcaniu musza spasować z kołnierzem gniazda ktory tylko w jednej pozycji wysunie sie lekko na zewnątrz wtedy zakładasz uszczelkę i nakładasz nakrętkę. Wtyczka z gniazdem tez spasują tylko w jednej pozycji więc musisz sie przyjrzeć przy demontażu. Ponieważ na początku idzie dość ciężko mozesz wspomóc sie płaskim śrubokrętem, nakrętka ma wypusty ktore mozesz popchnąć owym śrubokrętem.
Zmieniałem całe wewnętrzne oświetlenie led i nie mam problemów. Podsufitka dwie "żarówki" 2x4 smd 5050, kopertówki i owalne lampki bagażnika i tylnego rzędu 3 smd 5050, pod nogi kierowcy, pasażera, w schowku i lampkach bocznych do czytania piecioelementowe W5W na mniejszych diodach.
Jedna uwaga - ponieważ ledowe odpowiedniki C5W (walcówek) mają rozne długości 36-42mm wazne aby nie były za krótkie bo słabszy styk moze powodować Twoje problemy bądź bedą sie przegrzewać. Ja w podsufitce założyłem wersje CAN z radiatorami
Odpowiedz




#17
Super, dzięki.
Jeszcze tylko jedno pytanie. Jest jakis patent (np. podgrzanie suszarką) kleju który trzyma gabkę wewnętrzna drzwi żeby ladnie zeszło i dało sie raz jeszcze nakleic?
Pozdrawiam Paweł
ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
Odpowiedz
#18
w którym miejscu masz przerwaną instalację, przelotkę w drzwiach się odkręca i jest tam specjalny wielopinowy wtyk, tą gumę się odchyla i zazwyczaj już widać urwane kabelki, jeszcze nigdy do tej operacji nie demontowałem boczków w drzwiach, no chyba, że u ciebie gdzieś głębiej te kable się zepsuły - co byłoby trochę dziwne Dodgy,

te przewody najczęściej pękają ze względu na wiek i specyficzne miejsce ułożenia tj. otwierane i zamykane drzwi powodują, że kabelki się lekko zaginają i odginają...

Kolega kalamb wszystko pięknie opisał, prościej się nie da...
Odpowiedz
#19
Tak Przemo jest jak piszesz, one pekly w przelotce ale....
- żeby je prawidlowo polutowac chciabym wyjąć calą wiązkę z drzwi, jak biały czlowiek zanieść do domciu i z kufelkiem zimnego piwka polutowac... a do tego troszkę muszę naruszyć piankę w drzwiach, tymbardziej, ze chcialbym dac nowe kable od miejsca gdzie przewody juz sie zbytnio nie ruszają

muszę jeszcze przy okazji spróbować wyprostować wgniotkę w tych drzwiac do czego tą piankę muszę naruszyć troszkę bardziej.
Pozdrawiam


ps. a przewody te nie pękają z uwagi na swoje położenie tylko tak się dzieje jak ksiegowi rządzą na produkcji...
miałem merca w124 pelnoletniego i noe. miał zadnych problemów z elektryką.... wogóle nie. miał żadnych problemów...
ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
Odpowiedz
#20
a to o wgnieceniu nic nie pisałeś, w takim razie ok,
ja demontowałem kiedyś tą piankę i zwyczajnie delikatnie, powolutku ją odrywałem, a później oczyściłem spoinę i wkleiłem na silikon
nie podgrzewałem, bez problemu puszczało, ale może podgrzanie jeszcze bardziej ułatwi temat, zrobi się bardziej elastyczne,
napisz jak ci poszło, muszę demontować przedni boczek w drzwiach kierowcy, może wymyślisz coś lepszego...Big Grin
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Alhambra tdi 2001 r pali mi bezpiecznik nr 3 5A merios16 13 6,136 28-08-2023, 14:14
Ostatni post: kalamb
  VW Sharan I 2010 - zbyt duży upływ prądu - bezpiecznik 32 petec 1 820 10-09-2021, 14:31
Ostatni post: kalamb
  Oświetlenie wnętrza - nie działa/przepala bezpiecznik, schematy/rozpiska itp. andreek01 151 52,554 14-02-2020, 23:29
Ostatni post: pawelostry1
  bezpiecznik 32 toldi612 1 2,400 16-09-2019, 10:48
Ostatni post: leo
  Problem z wentylatorem nagrzewnicy - pali bezpiecznik maly1971 5 2,407 12-04-2017, 18:03
Ostatni post: tolus24
  Żyła wzbudzenia alternatora - czy znajdę w kabinie krzyhoo9 19 7,037 11-04-2017, 22:00
Ostatni post: krzyhoo9
  Która żarówka częsciej pada? Czerwony 4 1,442 17-03-2016, 17:48
Ostatni post: wesol
  SHARAN pali 14 bezpiecznik daca 1 2,292 27-01-2015, 21:40
Ostatni post: marcyb3
  Regulacja nawiewu w kabinie wgali 1 1,297 23-01-2015, 18:37
Ostatni post: grzesiekm
  Bezpiecznik Grozen 2 2,084 24-09-2014, 20:46
Ostatni post: Szuszu

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości