Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana wysprzęglika
#1
Hej.
Mam do wymiany wysprzęglik, pedał wpadał w podłogę i trzeba było go podnosić.
Na początku myślałem że to luz wzdłużny wałka sprzęgłowego, dodałem podkładki, pomogło ale tylko trochę.Ostatnio zdarzyło się się że ubyło płynu (pomyślałem zużycie klocków-czasem ubywa płynu- dolałem), dzisiaj ponownie pedał wpadł w podłogę, wysprzęglik złapał powietrze, dolałem płynu, odpowietrzyłem i jeżdzę.
Więc ubywa płynu, wewnątrz auta przy pedale sucho.
Więc moja skromna diagnoza to wysprzęglik ma nieszczelność.
Pytanie:
wiem że do wymiany wysprzęglika trzeba zrzucać skrzynię ale czy jest możliwe zrobić to bez kanału?
Mam porządne podstawki pod auto i mogę je podnieść dość wysoko, Narzędzia mam.
Czy jest opcja(miejsce) żeby odkręcić skrzynię wysunąć lekko na bok i wymienić wysprzęglik? czy lepiej bez kanału nie podchodzić do tematu?
Przerabiał ktoś wymianę wysprzęglika? na co się jeszcze przygotować? jakie niespodzianki mogą mnie czekać? Co trzeba odkręcić do wyciągnięcia skrzyni?
Sprzęgła i dwumasy nie zamierzam wymieniać, wszystko działa bardzo dobrze.

auto to 2.0 tdi 2007 rok.
Odpowiedz




#2
Nie ma opcji odsuniecia skrzyni tak by wymienić wysprzeglik. Skrzynie i tak wyciągnąć musisz. Do sprzęgła choć zajrzyj. Bez kanału podnośnika nie dasz rady.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
Wiadomo najlepszy kanał lub winda podnosząca auto. Ale troche pomysłowości i mozna to zrobic domowym sposobem. Fakt troche wiecej sie narobisz.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
Odpowiedz
#4
Najpierw sprawdź dokładnie pompkę sprzegłową, moze być nieszczelność z drugiej strony grodzi, tam gdzie masz przy pompce elestyczny wężyk zasilający w płyn i ten drugi metalowy co wychodzi z pompki do wysprzęglika.

Ja tak miałem , że zaraz po paru dniach po wymianie wysprzęglika i dwumasy, uciekał mi płyn na połączeniu zakończenia rurki i tego króćca z oringiem co wchodzi w pompkę. Pedał wpadał i nie chciał wracać, musiałem podnosić nogą. Płyn mi tam uciekał, ale zauważysz to, swiecąć lampką pod autem, bedzie to ledwo widać bo jest za pompą ABSu, mozesz też tam włozyć rękę z samego dołu i sprawdzisz czy masz tam sucho.
Dwa razy wymieniałem pompkę, bo sądziłem , że z niej leje, a to niestety fabrycznie źle być zgrzany, czy zaciśniety ten króciec na końcu metalowej rurki co wchodzi z oringiem na zapinkę do samej pompki.
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz
#5
Co racja to racja. Żona parę miechów temu też straciła w aucie sprzęgło. Rozlaczyl się przewód przy wysprzegliku tu przy odpowietrzniku. Życzliwy sąsiad tam pomajstrowal i zgubił oringi. Ja się później do tego zabrałem i tez mokro było na skrzyni to i tez pod skrzynia i juz ściągam skrzynie i mnie tak tknelo ze czemu nie leci dosłownie między skrzynią a blokiem. I wcale nie musiałem ściągać skrzyni.
Jeśli na sto % cieknie dołem z wysprzegliku to skrzynia wek i tu ściągnięcie jej i założenie bez podnośnika kanału nie wyobrażam sobie bo trzy razy sam to robiłem i raz z kolegami. Dość ciężka skrzynia a trzeba nią troszkę pomanewrowac by założyć.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#6
No pewnie, tak jak piszesz Paweł, jeśli padnięty wysprzęglik to by mu ciekło na połączeniu skrzyni z silnikiem, warto wcześniej dokładnie obejżeć, niz się na próżno narobić.
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz








Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  2.0TDI DPF - rodzaje/obsługa/usunięcie-wymiana siwy sil 133 37,599 30-01-2024, 21:16
Ostatni post: 1robert
Information 2.0 TDI PD BRT - wymiana mustang727 5 1,107 14-08-2022, 16:36
Ostatni post: wesol
  Wymiana sprzęgła - MkI 110KM kedzior04 22 18,208 05-04-2022, 10:07
Ostatni post: wesol
  wymiana kompleksowa zest. sprzegla (2.0TDI/BRT) tom_dresden 5 1,572 01-09-2021, 14:34
Ostatni post: krokodyl901
  Wymiana chłodnicy ToughMike 1 1,107 18-06-2021, 15:57
Ostatni post: Brykas31
  AFN- Wymiana przewodu odmy? Grzesiek75 10 8,016 17-11-2019, 18:10
Ostatni post: Dawid2542
  Wymiana turbiny 1.9tdi ANU Raptus1984 4 1,625 09-11-2019, 21:36
Ostatni post: Raptus1984
  Rozrząd TDI - co wybrać/przebiegi/wymiana itp. wojci1 196 109,140 01-09-2019, 15:37
Ostatni post: wesz82
  Wymiana ECU, adaptacja, pin itp. him2k 33 18,214 26-03-2019, 20:48
Ostatni post: kalamb
  Katalizator - czyszczenie/wymiana/usunięcie/odkręcenie - problemy/uwagi z tym związane raventes 36 14,625 22-01-2019, 13:00
Ostatni post: ULTRA

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości