Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1.8T AWC/AJH brak mocy/szarpie
#11
Chcę wiedzieć gdzie on w ogóle się znajduje tyle że nie info w rodzaju: jest za wężem dolotu bla bla bo ja od dołu niewiele widziałem bo kładąc się pod auto miałem wszystko 10cm od nosa a tak zezować nie umiem.
BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
Odpowiedz




#12
wystarczy że strone pasażera podniesiesz i koło ściągniesz i będzie widać tego DV między silnikiem a szoferką, od dołu go nie zobaczysz, ale wypadałoby mieć kanał jeśli miałbyś ten zawór wymieniać, bo dojście jest zza kołyski tam gdzie wydech idzie - tam jest wystarczająco miejsca żeby operować kombinerkami/cęgami - ale trzeba cholernie uważać żeby nie rozwalić tej rury/kolana sylikonowej przy turbinie bo jest bardzo delikatne.
na życzenie fotki elementów przy turbinie - w szczególności zawór DV i korek o którym pisałem że był w komplecie - za jakość przepraszam, zrobione w czasie wizyty na stacji diagnostycznej.
Przy okazji sprawdzone zostały spaliny to na Pb lambda 1,005, HC 40, O2 0,9, na LPG labda 1,4, HC 240, O2 nie pamiętam co tam było. nie zmienia to faktu, że problem dotyczy jazdy na obu paliwach.


Załączone pliki Miniatury
                   
Odpowiedz
#13
Dzięki wielkie za opis i fotki. Tu daję swoje. Nie wiem dokładnie która część by cię interesowała. Jakbyś miał ekstra życzenie to pisz.

http://w685.wrzuta.pl/obraz/1SuJMOIfzoR/20140828_123922
http://w685.wrzuta.pl/obraz/4k2wAFEMVm1/20140828_123908
BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
Odpowiedz
#14
Interesują mnie: tył silnika od cewek w stronę grodzi, mocowanie rury powietrza do intercoolera za prawym kołem - rura jest mocowana do jakiegoś uchwytu/stelaża do bloku silnika, ja tego nie mam wcale ale żeby szukać to muszę wiedzieć jak to wyglądało fabrycznie.
Odpowiedz
#15
Postaram się pomóc choć bez kanału będzie nielekko.
BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
Odpowiedz
#16
Element mocowania jest wymienny a wygląda mniej więcej tak ....
http://allegro.pl/mocowanie-rury-pow-dol...62604.html
Odpowiedz




#17
tak i nie, bo wg schematu jest podobna część ale przy pierwszej rurze metalowej z turba, na boczna u mnie ma 2 oczka na śruby a w bloku silnika są powyżej miski olejowej miejsca na jakiś patent montażu. na pewno nie tym mocowaniem bo cała rura poszłaby mocno do góry a wtedy nie pasowałyby węże gumowe do intercoolera i sama rura obijałaby się o karoserie przy drganiach silnika. a względem poglądu jak to wygląda, to starczy kołami do oporu w prawo skręcić i powinno być widać całość bo jest na wysokości miski olejowej z boku silnika.
Odpowiedz
#18
tak przy kole pasowym, jak mi się uda to zrobię foto tego mocowania.
seat alhambra 1,8T
Odpowiedz
#19
Wracając do meritum problemu, częściowo go rozwiązałem - znaczy się brak mocy, ale nie jest to rozwiązanie problemu. Mianowicie po rozpięciu przewodów z N75, manometrem sprawdziłem ile turbo ładuje ale dość ciężko to na postoju zrobić więc zrobiłem przedłużkę węża do wskaźnika i podczas jazdy auto odzyskało wigor, a turbo ładowało max do ok 0,75bara. i tu moje zdziwienie że nie było przeładowania czyli odcięcia zapłonu i paliwa i typowego szarpnięcia przy tym. więc zjechałem "na bazę" i testy na wolnym przy mocnej przegazówce ciśnienie się pojawiało, wziąłem kompresor, na zaworze ustawiłem mu żeby podawał ok 0,5 bara i podłączyłem wężyk pod Westgate i turbo się przestało odzywać, no to dla testu próbowałem na przemian to za każdym razem jak tylko pojawiało się ciśnienie na aktuatorze (czy jak się on zwie) turbina milkła więc póki co zostawiłem to tak rozłączone. Z tego co doczytałem to turbo ma zasilać WG a nie je dławić, ma ktoś pomysł co jest grane? w między czasie mialem przepał z czujnikiem ciśnienia atmosferycznego F96 jakimś trafem dostała sie do niego woda i był całkowicie zalany, od tamtego czasu jak go wyczyściłem (uszczelniłem też przewody z turbiny do WG) faktycznie był spokój, tak jak dzisiaj. Pomimo tego jak już się rozpędzi powyżej 3 tys obr lekko podszarpuje jak by się czymś dławił.
Odpowiedz
#20
Chłopie, przeprowadź się gdzieś koło mnie.. Smile Nauczyłbyś mnie tego i owego bo ja ciemna masa jestem a jak czytam twoje posty to już zupełnie czuję się jak baba co ledwo sobie z tankowaniem radzi.. Sad
BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  sharan 2.8 AYL szarpie na jałowym dement 6 201 22-03-2024, 23:27
Ostatni post: dement
  szarik 1.8t lpg AWC nie odpala/brak prądu/zagadki dsierpina 1 306 12-07-2023, 19:30
Ostatni post: jasiug23
  ATM 2.0 - bezkolizyjny/brak zalecanego interwału wymiany paska werkzeugwagen 10 10,614 02-03-2021, 12:10
Ostatni post: piotrek1111
  VR6 AYL brak mocy, większe spalanie - odma? Patrol 0 1,019 26-06-2020, 14:43
Ostatni post: Patrol
  Brak podświetlenia tablicy rejestracyjnej Domin1981 12 5,376 18-10-2019, 23:15
Ostatni post: kalamb
  Problem z automatem , praca w trybie awaryjnym i brak sterowania wszystkie solenoidy macino1987 14 5,736 23-04-2019, 14:10
Ostatni post: macino1987
  2.8l V6/VR6 brak mocy anioł 33 16,867 31-10-2018, 09:30
Ostatni post: Suuchy94
  AWC Alhambra- brak czujnika położenia pedału sprzęgła Albert2014 8 5,223 16-12-2017, 15:57
Ostatni post: Zmooora
  Brak hamulców na zimnym silniku lopez931 14 5,195 14-07-2017, 17:21
Ostatni post: skimir
  Sharan 2.8 2006r 17748 brak synchronizacji walkow z walem auto technika 16 13,633 29-01-2017, 21:11
Ostatni post: saltech

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości