Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czujnik poziomu oleju i temp. oleju
#11
Witam mam problem z czujnikiem poziomu oleju , po odpaleniu ciepłego silnika około 90 st zaczyna mi mrugać przez 10s pomarańczowy symbol braku oleju i napis czujnik oleju . Wymieniłem olej i czujnik poziomu oleju przez tydzień było o.k a po tygodniu to samo stan oleju prawie max. Gdzieś na forum audi wyczytałem ze to może być też uszkodzony czujnik otwierania przy klapie, na zimnym silniku nic nie mruga . Proszę o pomoc .
Odpowiedz




#12
Witam.

Audi to nie Volkswagen Sharan, tam jest mikro włącznik w zamku klapy przedniej, tak jak w innych autach grupy vag ale nie w Sharanach, gdzie jest zwykła krańcówka i rzeczywiście w innych autach z grupy vag ten mikro włącznik potrafi dać takie objawy co wynika z jego sposobu wykorzystania/priorytetu sygnału, w Sharanie generalnie jest on wykorzystywany do alarmu i oświetlenia komory silnika jeśli występują/występuje, ja mam u siebie urwany i nie wpływa to w żaden sposób na "wskazania kontrolki", aczkolwiek w elektryce nic nie można wykluczyć, to ja nie miałem takiego przypadku w Sharanie. Zanim cokolwiek się wymieni trzeba najpierw sprawdzić instalację, a jeśli wymieniamy ten czujnik, to na nowy i oryginalny o odpowiednich numerach, a nie na używany czy zamiennik, bo potem cuda wychodzą. Jeśli się nie mylę, to w Twoim modelu krańcówka przedniej maski podaje masę na 22pin zielonej wtyczki zegarów (po prostu bezpośrednia masa jest złączana i przekazywana dalej), czujnik poziomu i/lub temperatury oleju na pin3 czujnika ma bezpośrednią masę, pin2 czujnika to sygnał na 18pin zielonej wtyczki zegarów, pin1 czujnika to zasilanie z bezpiecznika, bodajże pierwszy od lewej, w poziomym rzędzie bezpieczników, modułu centralnej elektryki. Najpierw trzeba sprawdzić ciągłość przewodów i zasilanie/masę/sygnał powyższych czujników, a potem ewentualnie wymieniać, no i szukać tu, a nie na forum Audi Wink. Dziwna przypadłość na tym forum, wszyscy zachwalają inne fora, co to tam nie wyczytali, a potem i tak proszą o pomoc i pytają tutaj Wink.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#13
Co do tej krańcówki to ona może mieć wpływ na alarm niskiego poziomu oleju.
Sytuacja jest taka, że jeśli już zaświeci się kontrolka niskiego poziomu oleju, to należy maskę otworzyć (dolać oleju) i zamknąć - ta procedura kasuje wyświetlanie alarmu. Tak przynajmńiej gdzieś doczytałem w jakiejś instrukcji.

Sam fakt, zespucia krańcówki w masce nie będzie generować alarmu niskiego poziomu. Dopiero jak czujnik poziomu oleju wpisze błąd do komputera skutkujący wyświetleniem alarmu to wtedy sprawność krańcówki nabiera znaczenia.
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz
#14
Witam.

Masz rację, dlatego też m.in. napisałem, że nie można wykluczyć też i takiej opcji, bo w elektryce wszystko jest możliwe, a główny problem polega na tym w innych vag-ach, że te mikro włączniki i instalacja głównie zaraz przy nich, jeśli są "uwalone" to wprowadzają zakłócenia, głównie przez to, że właśnie są umieszczane w zamkach klapy co naraża je i na wstrząsy i brud/woda itp. i wtedy "sieją" i potrafią wywołać omawianą kontrolkę. W SGA ta krańcówka (funkcja ta sama jak by nie patrzył) jest dosyć "pancerna" i umieszczona w innym miejscu, co nie znacznie poprawia jej funkcjonowanie więc ja jeszcze nie miałem takiego przypadku, co oczywiście nie wyklucza możliwości takiej awarii, dlatego ja zawsze biorę ją na koniec. Generalnie z tymi czujnikami w grupie vag-a to też różnie bywa, czasami ich nie ma w ogóle, czasami są też wykorzystywane żeby nie włączyć wycieraczek, jak maska jest otwarta itp., po prostu grupa vag-a Wink. Często jak ten włącznik jest uszkodzony, a auto posiada fabryczny alarm, to alarm sam się wzbudza w "nieoczekiwanych" momentach.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#15
A gdzie jest w SGA czujnik otwarcia maski?
klaustrofobia: czyli lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami.
np.:
Idę do sklepu po piwo i boje się że będzie zamknięte.
Odpowiedz
#16
Witam. Czy idzie wykodować czujnik poziomu oleju albo wyłączyć kontrolkę poziomu oleju w 1.9 TDI 130KM? Jaki login do zalogowania użyć do licznika?
Odpowiedz




#17
Autko idzie na sprzedaż i trzeba przymaskowac mankamenty? ;-)
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  czujnik temperatury oleju rodzynek 1 525 10-07-2022, 13:41
Ostatni post: wesol
Video Gdzie znajduje sie czujnik przyspiedzenia ESP smithpl 3 3,218 17-09-2021, 00:37
Ostatni post: kalamb
  Czujnik parkowania - padły wszystkie na raz? DanielWroclaw 12 2,541 28-07-2021, 11:32
Ostatni post: Spinacz
Sad Kontrolka ciśnienia oleju - świeci/mruga/problemy/działanie anmida 148 37,085 02-04-2020, 22:50
Ostatni post: andrew7800
  Czujnik F270 kalamb 0 582 15-02-2020, 14:44
Ostatni post: kalamb
  945 czujnik zdeżenia g190 zwarcie do masy Jaski82 0 676 28-01-2020, 22:53
Ostatni post: Jaski82
  Czujnik/wskazania temperatura zewnętrzna - wszystko co z tym związane samp00 89 25,609 12-01-2020, 13:12
Ostatni post: Kukucz
  Czujnik kąta skrętu G85 toomekk24 50 47,580 19-08-2019, 18:36
Ostatni post: Endriuszka
  Wskaźnik poziomu paliwa Zielak77 0 683 14-08-2019, 12:34
Ostatni post: Zielak77
  Czujnik temperatury wody i paliwa pokazuja tą samą wartość Drulw 4 2,267 05-07-2019, 21:01
Ostatni post: Drulw

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości