Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ciągle świecący FIS
#1
witam posiadam Alhambrę z 2000 roku z pełnym FISem i posiadam taki problem że po wyłączeniu silnika ciągle mi świeci FIS nawet gdy zamknę, czy da się coś z tym zrobić??
Odpowiedz




#2
Czy wskaźniki działają prawidłowo? Może gdzieś masy nie ma i ciągnie na lewo z podświetlenia. Wyjmij zegary i przeczyść wtyki i piny.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
#3
wszystko działa jak należy jedynie co to tylko zanika mi wyświetlacz FIS ale z tego co wiem to jest normalne
Odpowiedz
#4
(09-09-2016, 21:19)bazab napisał(a): wszystko działa jak należy

"A wam nie powiem, radżcie sobie sami "

Całe piękno forum
Odpowiedz
#5
mógłbyś powiedzieć by nie szukać i się denerwować
Odpowiedz
#6
To pewnie FIS uszkodzony. Czy może to dawać efekt ciągle działającego podświetlenia - pewnie nikt nie wie. U mnie jak zanikała masa na wyświetlaczu komputera (tego od kilometrów), to po wyjęciu kluczyka cały czas działał wskaźnik paliwa - z niego ciągnął sobie masę.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz




#7
(09-09-2016, 18:34)bazab napisał(a): witam posiadam Alhambrę z 2000 roku z pełnym FISem i posiadam taki problem że po wyłączeniu silnika ciągle mi świeci FIS nawet gdy zamknę, czy da się coś z tym zrobić??
Ma tak swiecić, on po chwili automatycznie sie wyłączy.

Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz
#8
Ma tak swiecić, on po chwili automatycznie sie wyłączy.


[/quote]

powiem tak po chwili się wyłącza tylko obraz samochodu ale podświetlenie świeci cały czas;/
Odpowiedz
#9
Wyciągnij w końcu ten licznik poczysc wtyczki i je posprawdzaj czy piny nie są uszkodzone. Dobrze by było przelutowac luty. Od patrzenia się nie naprawi.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#10
Dodam na przyszłość, że z tyłu na liczniku jest komp, sterownik wyświetlacza? i tam jedna ścieżka może zwierać ze ścieżką obok, chyba 4 od prawej na dole. Dobrze sprawdźcie pod lupą albo multimetrem. U mnie tak było, po oczyszczeniu licznik przestał świecić bez zapłonu.
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ciągle przepalany bezpiecznik F19 andrzej_77777 20 13,409 02-09-2011, 20:45
Ostatni post: andrzej_77777

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości