Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słaby nawiew Sharan 1.9 ASZ
#1
Witam. W moim Sharanie słabo działa nawiew na każdym programie: nogi, szyba, przód. Przy zwiększaniu programu nawiewu słychać ze dmuchawa coraz mocniej daje ale z kratek nawiewu ledwo wylatuje powietrze. Macie pomysł na rozwiązanie problemu?
Aktualnie: VW SHARAN 1.9 TDI 131 KM 2005
Był: VW TOURAN 1.9 TDI 101 KM 2003
VW T4 MULTIVAN 68 KM 1993
Odpowiedz




#2
Np. Sprawdz filtr kabinowy, może któraś kalpa się nie otwiera,wyłamane łopatki w wentylatorze, zapchany kanał powietrza. Możesz równiez wykonać test klap które otwierają i przymykają powietrze za pomocą vcds.
Odpowiedz
#3
wczoraj robiłem sharana i też miał słaby nawiew i bardzo głośno chodził wentylator , po wymianie filtra kabinowego nawiew zrobił się o 100 razy lepszy i wentylator ucichł,więc warto wymienić i sprawdzić czy będzie poprawa,koszt nie duży a efekt zadowalający
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz
#4
Od tego sie zaczyna bo to podstawa. Choc ja mam takie fiola ze wyciagam zawsze w nowym aucie wentylatory i czyszcze komutator dosmatowuje tuleje slizgowe wirnika. Tak jak wszelkie elementy w zamkach zawiasach mechanizmy wycieraczek szyb przeguby itp.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#5
Ogólnie nawiew nie jest zbyt silny w kazdym SGA. Widocznie tak juz fabryka zrobila. Za duzo kratek za duzo kanalow itp.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
Odpowiedz
#6
Filtry już zamówione, jak przyjdą wymienię i zobaczymy. Dam znać czy jest poprawa
Aktualnie: VW SHARAN 1.9 TDI 131 KM 2005
Był: VW TOURAN 1.9 TDI 101 KM 2003
VW T4 MULTIVAN 68 KM 1993
Odpowiedz




#7
Wyjmij stary filtr i włącz nawiew. Będziesz widział, czy jest różnica. Tylko dokładnie oczyść z brudu okolice filtra, żeby ci nie pociągnęło go do środka
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
#8
Wesoł dużo jest roboty żeby wyciągnąć wentylator. Bo coś czasami odzywa się jakiś pisk. W każdym razie dźwięk którego nie powinno być. Czy rozebranie tego silnika to będzie duży problem. Może jakiś szybki manual?
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."
Odpowiedz
#9
Musisz zdjąć delikatnie drzwi od schowka a potem juz pestka.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
Odpowiedz
#10
Winowajca jest, zapchany był filtr kabinowy, założony nowy i wkoncu w aucie dmucha naweiwe. Jednak nie wszystko jest ok bo zauwazylem ze ze srodkowych kratek jedna dmucha mocniej niz druga, wiecie co moze byc tego przyczyna?
Aktualnie: VW SHARAN 1.9 TDI 131 KM 2005
Był: VW TOURAN 1.9 TDI 101 KM 2003
VW T4 MULTIVAN 68 KM 1993
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nie dziala tylni nawiew danila_1978 18 6,728 19-04-2015, 13:07
Ostatni post: mamwi
  słaby zasięg radia shaq34 13 5,917 05-04-2014, 10:19
Ostatni post: carsontaxi
  nawiew, grzanie szyb padło kuba 4 2,844 19-04-2013, 19:24
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości