Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziwne stuki i dymienie na biało
#21
Tak wiesz co masz- dymienie na bialo masz i korekcje jak po przebiegu ciezarowki. No nie ma to jak wywalic kupe sosu i nadal auto niesprawne. Czasem ludzi nie rozumiem bo w aso by auta albo klient nie odebral albo sami by nie wydali z takimi wadami a tu klient zaplacil mimo wad odebral i pewnie nawet paragonu nie dostal tfu nie zawolal nawet o niego wiec nawet do sadu nie ma co startowac. Trzeba jeszcze byc milym dla patalacha z ewentualna reklamacja bo wygoni na kopach.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#22
(06-11-2016, 20:17)Gizio1625 napisał(a): Też miałem robić remont ale namówili mnie na wymianę słupka
-silnik 900zł
-wymiana 500zł i tu mnie boli ale niestety nie mam kanału więc by było ciężko
-komplet uszczelek, simeringów 200zł
-olej,filtr, płyn chłodniczy 280zl
Wyjdzie 1880zł o ile nie będzie niespodzianek więc nie wiele mniej niż remont silnika:/

ja robiłem to przed garażem bez kanału, od 8 rano zacząłem a o 18 miałem już całe auto poskładane do kupy i 500 w kieszeni Big GrinBig GrinBig Grin
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz
#23
Aż się wieżyc nie chce. Ludzie tyle kasy walą a dalej nic z tego. Mi ubiegłego roku pękł tłok na Górze św. Anny( dziura w tłoku) . Zrobiłem sobie sam ale koszt nie przekroczył 300zl
gluchy24 - Trochę mi ciebie szkoda.Nara

Odpowiedz
#24
No i problem rozwiązany. W serwisie gdzie były regenerowane pompki dali zestaw uszczelek z nie właściwymi śrubami regulacyjnymi. Więc należy bardziej sprawdzać serwisy, wesoł mechanik który mi robił samochód koszty wzioł na siebie kolejnych kpl i nie doliczył sobie ani złotówki. Więc gdzieś na forum było pytanie co jeśli luz na popychaczach pompek będzie większy niż 360 stopni wariacja na korektach pompek i np.dymienie i trudności w odpaleniu gorącego silnika. Korekty na kanale 13 oscylują między 0,15 a -0,1 więc raczej dobrze. Niewłaściwe śruby zostały wykruszone. Ale dobrze się skończyło.
VW Sharan 1,9TDI ANU 90kM 2000r.
Odpowiedz
#25
(07-11-2016, 20:18)gluchy24 napisał(a): No i problem rozwiązany. W serwisie gdzie były regenerowane pompki dali zestaw uszczelek z nie właściwymi śrubami regulacyjnymi. Więc należy bardziej sprawdzać serwisy, wesoł mechanik który mi robił samochód koszty wzioł na siebie kolejnych kpl i nie doliczył sobie ani złotówki. Więc gdzieś na forum było pytanie co jeśli luz na popychaczach pompek będzie większy niż 360 stopni wariacja na korektach pompek i np.dymienie i trudności w odpaleniu gorącego silnika. Korekty na kanale 13 oscylują między 0,15 a -0,1 więc raczej dobrze. Niewłaściwe śruby zostały wykruszone. Ale dobrze się skończyło.

kolego jakie śruby nie właściwe?bo nie rozumie ? mógłbyś wrzucić jakieś foto o co chodzi??
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz
#26
Śruba regulacji luzu na popychaczu pompowtrysku. Ta czarna z gwintem jeślinie wiesz co to śruba.


Załączone pliki Miniatury
   
VW Sharan 1,9TDI ANU 90kM 2000r.
Odpowiedz




#27
Witam.

Jeśli nie przekręciłeś tego co Ci powiedzieli, to niezły kit Ci wcisnęli, no ale najważniejsze, że nie poniosłeś dodatkowych kosztów. Po pierwsze wszystkie zestawy uszczelniające wraz ze śrubami do pompowtrysków w silniku 1.9 z grupy vag są takie same, bez względu na kod silnika i moc, po drugie te pompowtryski można wyregulować nawet śrubą z marketu na upartego. Przyczyna leżała gdzie indziej. A na forum jest taki dział "odradzam" i tam takie przypadki powinny lądować, bo na razie to widzę, że wszyscy narzekają na warsztaty ale jakoś w tym dziale nie przybywa "klientów" co wygląda na to, że wszyscy robią sobie sami, a jak spier... to zwalają na warsztat. Każdy ma prawo się mylić i spier... robotę, co też wielokrotnie mi się zdarza ale najważniejsze to się do tego przyznać i powiedzieć jak było. Pracowałem w wielu warsztatach ale nie spotkałem jeszcze takiego właściciela co by "dobrodusznie" wziął na siebie koszty pomyłki jakiegoś "podwykonawcy".

Pozdrawiam
Odpowiedz
#28
Gdzieś czytałem że były dwa rodzaje i doradzali kupowanie główki i śruby w komplecie bo ponoć ciężko na oko odróżnić.
ALHAMBRA Sport 1.9 TDI AUY
Odpowiedz
#29
Tutaj dla porównania stary i nowy typ śrub regulacyjnych.
Te pierwsze szły w pierwszych silnikach z pompkami (śruba pompowtrysku kanciata) do
Drugie te nowsze z okrągłą srubą pompowtrysku .
Wymiana tylko kompletami ,jest możliwość zamiany stary na nowy i na odwrót. Oczywiście kompletami.
(07-11-2016, 20:18)gluchy24 napisał(a): No i problem rozwiązany. W serwisie gdzie były regenerowane pompki dali zestaw uszczelek z nie właściwymi śrubami regulacyjnymi.
No to gratulacje dla mechanika który tego nie wyłapał że jest cos nie "teges" a mimo wszystko wyregulował i oddał auto hehehehe.
Śruba regulacyjna raczej była w konikach, a serwis jedynie pewno założył nowe pestki od nowego typu z stąd ten zonk.



Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#30
Co za patalach ten mechanik. Ciekawe czy pompki nie dostalu od tego. Szkoda gadac jak ktos nie zna podstaw a zabiera sie za robote. Najlepsze jest w tym wszystkim ze te starszego typu sa lepsze od tych nowszych. Zreszta jak juz wielokrotnie doswiadczylismy- nowsze nie znaczy lepsze. Poza tym wszystkim co za osioł wysyla do regneracji pompki z takimi elementami. Zawsze sie daje gole pompki bez oringow bez podkladek bez popychaczy.
Te nowszego typu sie wycieraja jesli kogos to interesuje. Ja specjalnie nie zmienialem na te nowsze tylko zostawilem starego typu w sharanie. Ciekawostka bedzie to jak te osioł ( bo inaczje tego nie mozna nzawac) wyregulowal luz na pompkach i pewnie kupa szczescia ze tylko na tym wykruszeniu sie skonczylo a nie zlamaniu pompki. Takiemu mechanikowi to nawet bym klockow na wymianie nie dal bo musialbym i tak sprawdzac po nim. Pozniej takie akcje jak u Kaskadera ze kolo sie odkrecilo w czasie jazdy itp.

Ja tylko mam nadzieje ze ten mechs wymienil tym razem obie czesci tego elementu regulacyjnego- i w dzwigience i w pompce bo zaraz bedziesz znowu pisal kolego ze cos jest nie halo.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  AUY-dziwne objawy Łukasz12502 36 4,871 29-12-2023, 22:24
Ostatni post: Łukasz12502
  vw sharan 1.9 tdi dziwne odgłosy marek24021989 5 2,185 07-10-2019, 21:21
Ostatni post: wesol
  dziwne sprzeglo pawel-piekarz 22 9,271 27-04-2018, 12:38
Ostatni post: wesol
  Dziwne odgłosy przy gaszeniu kubik1986 11 3,185 07-03-2017, 09:58
Ostatni post: kubik1986
  Dziwne objawy przycięcia przy obrotach 2tyś xmikexpl 2 1,749 24-01-2017, 16:17
Ostatni post: Mapet
  AUY głośna praca silnika i dymienie Gizio1625 0 1,887 13-10-2016, 16:23
Ostatni post: Gizio1625
  AUY - dziwne zachowanie sprzęgła deintegro 8 3,191 07-09-2016, 17:55
Ostatni post: deintegro
  Sharan AFN 110KM dziwne odglosy z silnika??? Kamillo 0 1,288 04-09-2016, 09:10
Ostatni post: Kamillo
  Pomocy stuki adrian055 2 1,504 24-07-2016, 12:34
Ostatni post: roman18
  AUY dziwne zachowanie na 5 i 6 biegu deintegro 1 1,333 09-03-2016, 07:36
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości