Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozkodowanie nr vin
#11
slabe te info moim zdaniem. Nic rzeczowego tam nie ma. To co widac w aucie i tyle w temacie. Po co mi info o radiu jak to elemnet ktory kazdy mozesz sobie wyciagnac i zmienic zarowno na model wyzszy jak i nizszy. Info o silniku?? A co ja nie wiem co ja kupuje?? I co mi to daje to info?? Nic póki ktos jest totalnym laikiem w tej materii.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#12
Wesol ale nie każdy z nas jest mechanikiem samochodowym pracującym w warsztacie. I na ten przykład dla mnie gdy kupowałem auto były to przydatne informacje. Choćby, że wyszedł z fabryki tylko z 6 fotelami a nie z 7, z 6-cio biegową skrzynią itp.
Odpowiedz
#13
w tej grupe VW najciezej zdekodowac chyba vin do seata. Ja szukalem nawet po ruskich stronach i bieda... a w alabamie nie mam tej kartki przyklejonej...
ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
Odpowiedz
#14
napisz do tego człowieka
j.tomczak21@gmail.com
Za drobną opłatą dostaniesz wszystko o aucie. 3 strony o wyposażeniu, rozmiarach felg, kolorach tapicerki relingów itp. oraz pełen serwis aso, przebieg i co wymieniane , malowane..
Polecam. Mogę dla zainteresowanych podeslać swoje wyniki, żeby zobaczyli jak to wygląda.
Odpowiedz
#15
WItam

tu jest ErWIn, system vw gdzie możesz ściągnąć raport i pełne wyposażenie po VIN
trzeba się zarejstrować i niestety zapłacić,
1 h chyba 5€

https://erwin.volkswagen.de/erwin/showHo...STPERWEU01

Pozdawiam
Odpowiedz
#16
A wystarczy tylko podjechać do pierwszego lepszego dilera z grupy VAG i z dowodem rejestracyjnym dostaniemy wszystkie potrzebne dane.
Dekoder VIN: http://vw-clubpolska.pl/index.php/page,dekoder_vin.html
Dekoder wyposażenia VAG: http://vw-clubpolska.pl/index.php/page,dekoder_vag.html

ps. w życiu nie zapłaciłbym żadnemu cwaniakowi za dane dostępne za free w każdym serwisie u każdego dilera z grupy VAG (Audi, Seat, Skoda, Volkswagen).
Odpowiedz




#17
(07-11-2016, 06:34)PAMONIUSZ napisał(a): a w alabamie nie mam tej kartki przyklejonej...

Taka sama nalepka jest w książce serwisowej. Jeśli ją masz.
Odpowiedz
#18
no to moja wygląda tak
jedyne w sumie co rozszyfrowałem to lakier ktory w vw ma. numer LD5Q .
Ja mogę komuś kilka zł zapłacić zamiast jechać do seata. Ale. jak ktoś mi krzyknie 50 zł to nirch się pałuje bo do seata mam 20 km i na tel juz mi powiedzieli, ze jak jestem właścicielem i będę miał dowód rej to mi wydrukuja. Tymbardziej, ze to był ich samochód wystawienniczy przez 2 lata.


Załączone pliki Miniatury
   
ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
Odpowiedz
#19
Szczerze to właśnie tak jak Pamoniusz mam do salonu kawałek (jakieś 60 km) a dodatkowo mieszkam na wyspie (więc prom). Dlatego tych kila złotych które zapłaciłem nie robi różnicy.
Odpowiedz
#20
(08-11-2016, 07:17)bialekmleko napisał(a): Szczerze to właśnie tak jak Pamoniusz mam do salonu kawałek (jakieś 60 km) a dodatkowo mieszkam na wyspie (więc prom). Dlatego tych kila złotych które zapłaciłem nie robi różnicy.
To zmienia postać rzeczy, choć zawsze można skorzystać z wtyków w serwisie VAG, kogoś z forum Wink

Tak naprawdę, to dane które można uzyskać w ten sposób są czasami bardzo słabe i niewiele można z nich wywnioskować. Czasami auto 1-roczne przestaje jeździć do serwisu na przeglądy i naprawy a innym razem 10-letnie potrafi mieć jeszcze dość bogatą historię serwisową.

Jedyną pewną informacją, którą udaje się zawsze dowiedzieć, jest wyposażenie auta z jakim wyszło z fabryki, np. u dilera mogą już coś dołożyć i tego w spisie uzyskam z nr VIN już nie będzie. Dla przykładu, moje auto jest rocznika 99, a ostatnie potwierdzone w serwisie info o przebiegu pochodzi z 2005 roku.

Bardzo często przy sprawdzaniu nr VIN z ogłoszeń na allegro czy olx, dochodzimy do tego że handlarz w ogłoszeniu daje lewy nr VIN, który albo pochodzi z innego auta albo wcale go nie ma.


Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości