Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wlany AdBlue do zbiornika paliwa
#1
Witam,

jadąc na trasie paliła mi się kontrolka AdBlue. Jako, że auto mam od niedawna, pierwszy raz musiałam dolać ten płyn. I tu zaczęły się problemy. Pracownicy stacji dolali 3 litry AdBlue tyle, że do pełnego zbiornika paliwa! Nie będę kłamać, że zdałam się na ich wiedzę, gdzie się wlewa ten płyn, a trafiłam na laików większych ode mnie.

Odpaliłam auto, przejechałam 150 metrów i silnik zgasł i nie można go już odpalić. Skończyło się wszystko lawetą i wydaną kupą kasy, aby dojechać do domu. Tyle, że nadal nie wiem, co się stało i co może się stać.

Pomocy!Sad Ktoś się spotkał z taką sytuacją? Co mogło się stać? I co teraz z tym nieszczęsnym płynem w paliwie?

Dziękuję za pomoc!
Odpowiedz




#2
Duza szansa ze po ukladzie wtryskowym. oby tez nie po ukladzie korbowym.

Ale na jaka wiedze panow ze stacji paliw sie zdawac jak tam pracuja ludzie z doskoku zmieniajacy sie co pare miechow najczesciej z wyksztalceniem kompletnie nie zwiazanym z branza moto.
To tak jak pytanie sprzedawcy o jakosci czesci w sklepie. On tylko to sprzedaje a dalej juz nie ma stycznosci.
Wyczyscic caly uklad i paliwo juz do wywalenia. zapodac nowe paliwo i probowac odpalic auto z modlami ze nic sie nie stalo.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
Witam.

Tak jak Wesol napisałeś w pierwszym zdaniu, na 99% układ wtryskowy do wymiany + czyszczenie. Adblue to przecież wodny roztwór mocznika w związku z tym nie miesza się z olejem napędowym i nie ma właściwości "smarnych" więc prawdopodobnie przeszedł w "czystej postaci" przez pompę CR i wtryski powodując ich zatarcie, auto już raczej nie odpali.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Oj bardzo niedobrze Angry
Cały system paliwowy do płukania .
I tylko się modlić co z pompką wysokiego ciśnienia i wtyskiwaczami .
A jednego kręcenia więcej takim silnikiem .
Jakby byli świadkowie to gościa co tak wlał adblue można pozwać .
P.S.
Jak autko ujechało tyko 150 m to przynajmniej długo nie jechało na adblue .
Może nie zdążyło się zatrzeć .
Jak najszybciej czyścić . Ten zacier (adblue ) jest mocno korozyjny .
Odpowiedz
#5
Moze i cos by z tych wtryskow jeszcze bylo ale ciort wie. Pamietam ze jak przyjechal transit prawie nowy tylko kierowca zatankowal pod korek benzyny i ruszyl w trase. Jakub Sierocinski odrazu zacieral rece ze bedzie z tego kasa bo czesci cos kolo 10 tys zl.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#6
U nas w pracy tez jeden kierowca wlał parę litrów do autobusu volvo 9700Hd. Skończyło się wymianą silnika.
Także nie odpuszczaj AleksandrA i póki sprawa świeża to domagaj sie swojego od stacji benzynowej. Naprawdę nie wiem czy coś można od nich wycisnąć i jakie są przepisy ale wkopali cie w niezłe koszta. Przykre.Confused. Powodzenia.
Odpowiedz




#7
Witam

Myśłe że w tym przypadku to stacja jest odpowiedzialna, gadaj z prawnikiem, trzeba podejść profesjonalnie do sprawy.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#8
Ciort wie. Czy pracownik musi wiedziec gdzie sie co wlewa w kazdym aucie? W kazdej marce w kazdym modelu? Wkoncu to nie warsztat. Ale z drugiej strony jest szansa bo wszelkie sady sa przychylne raczej do konsumenta a nie do koncernu sprzedajacego.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#9
Witam

jak nie wie to niech nie wlewa, jak wlewa źle to "w imieniu" stacji, odpowiada stacja, a pracownik co najwyżej do 3x pensja.

trzeba tylko dobrego prawnika, coby nie było sytuacji że "ta Pani sama se nalała",
jak tu nie będzie sporu to stacja zabuli.

Pozdraiwam
Odpowiedz
#10
(27-11-2016, 18:16)billykrakow napisał(a): Witam


trzeba tylko dobrego prawnika, coby nie było sytuacji że "ta Pani sama se nalała",
jak tu nie będzie sporu to stacja zabuli.

Pozdraiwam

Na pewno trzeba zabezpieczyć nagrania z monitoringu stacji. Na większości stacji kamery są tak poustawiane, że widać kto co robi i tablice rejestracyjne.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pompa paliwa popo666 2 967 27-07-2023, 11:36
Ostatni post: Bogos
  Czujnik temperatury AdBlue fotofloresy 24 11,233 29-07-2021, 19:30
Ostatni post: turek
  Tłumik 7N na przewodzie paliwa Maciej_F 1 759 01-03-2021, 19:37
Ostatni post: wesol
  Adblue - kontrola stanu w komputerze Kogel 9 4,567 06-09-2020, 00:40
Ostatni post: billykrakow
  Pompa paliwa w baku adri1 11 2,901 18-07-2020, 20:12
Ostatni post: adri1
  Niskie ciśnienie paliwa, kontrolka świec żarowych krychawolina 1 1,272 02-05-2020, 19:55
Ostatni post: Romek76
  Grzałka ADblue Maciej_F 35 11,418 02-01-2020, 22:27
Ostatni post: rokef
  Filtr paliwa - wymiana przy pierwszym przeglądzie? mwlodarc 22 8,328 12-05-2019, 19:13
Ostatni post: Marco_Polo
Exclamation Adblue - uzupełnienie marianex 8 6,258 06-05-2019, 23:27
Ostatni post: Marco_Polo
  AdBlue - czujnik poziomu płynu piok 122 64,936 19-01-2019, 21:36
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości