Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dogrzewacz przegrzany/błąd przegrzania
#91
podpialem pod kompa i takie to parametey z odczytu.moje pytanie czy wszystko jest ok czy temperatura plomienia nie za niska problem z przegrzaniem dalej wystepuje powoli mam dosc tej kupy zlomu


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz




#92
Węży odwrotnie nie masz czasem podłączonych? Czemu taka duża różnica temperatur? Zresztą patrząc na temp na czujniku płomienia to ja nie wiem czy to proces startu pieca czyli rozgrzewania czy jakiś proces wyłączania po wywaleniu błędu czy jak. Diagnostyka to nie jedna migawka z nieznanej sytuacji tylko obserwacja zmiany parametrów w czasie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#93
(24-02-2018, 08:11)wesol napisał(a): Węży odwrotnie nie masz czasem podłączonych? Czemu taka duża różnica temperatur? Zresztą patrząc na temp na czujniku płomienia to ja nie wiem czy to proces startu pieca czyli rozgrzewania czy jakiś proces wyłączania po wywaleniu błędu czy jak. Diagnostyka to nie jedna migawka z nieznanej sytuacji tylko obserwacja zmiany parametrów w czasie.



Siema Wesol wezy nie rozpinałem jest to zaraz po odpaleniu auta zimnego czyli rozgrzewanie wskazania czujnikow potem wzrosły temperatura plomienia była max 290 stopni tak ma być czy powinna być wieksza chodzi mi o temperatutre plomienia jaka powinna być na maxa wrzucam zdjecie po nie pelnym rozgrzaniu



Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#94
Zazwyczaj przekracza ponad 300 ale nie chodzi tu oto. Pytanie czemu jest różnica duża na wodze wejścia i wyjścia. One mają mieć różnice kilku stopni. Będzie około 20 stopni różnicy i wywali błąd.
Brak ruchu wody lub słaby ruch. Albo pompka na podszybiu szwankuje albo jakiś wąż zagięty np przy piecu.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#95
slawiec
Jeszcze niech kolega powie czy było coś ostatnio robione przy układzie chłodzenia, silnik czy też to webasto.
Co sie dzieje jak przytrzymasz auto na wyższych obrotach.
Jaka jest temp czujników na całkiem zimnym aucie ewent. jaka różnica??
Pompka smiga po wyciągnięciu kluczyków??
Odpowiedz
#96
(24-02-2018, 10:06)Bogos napisał(a): slawiec
Jeszcze niech kolega powie czy było coś ostatnio robione przy układzie chłodzenia, silnik czy też to webasto.
Co sie dzieje jak przytrzymasz auto na wyższych obrotach.
Jaka jest temp czujników na całkiem zimnym aucie ewent. jaka różnica??
Pompka smiga po wyciągnięciu kluczyków??



w starej pompce wymieniałem szczotki zaczely się jaja z przegrzaniem blad 01410 by wykluczyć stara pomke kupiłem zalozyem jest noweczka bosha i dalej blad przegrzania wyskakuje ale tylko wtedy jak odpalam z rana z pilota jak wsiadam do auta i jade w trase to dogrzewacz normalnie działa nie kopci nagrzewa jak trzeba ... nic nie było robione z piecem nie był wyciągany nic nie było robione z układem chłodzenia roznice na zimnym i na cieplym masz dolaczone w postach które dodałem powyżej
pompka działa po wyjeciu kluczyka jak i po zalaczeniu z pilota ogrzewania mam już dość tych zasranych sharanow auto skarbonka wsadziłem w ciągu 2 lat prawie 9 tys co to za kupa złomu jak nie polosie to kable pekaja to zasrane webasto co jeszcze wsadzić szmate w bak i w powietrze

Odpowiedz




#97
Chodzi o temp za nim odpalisz piec np. po nocy jakie są bo może czujniki szwankują to trzeba monitorować od najniższej temp jak sie zachowują. Nie zaszkodzi też obadać to manualnie czyli przyłożyć rączkę do węży i skorygować to co podaja czujniki. Przy okazji można obczajić czy jest obieg.
A co sie dzieje jak go przytrzymasz na obrotach?????
Czy temp. zachowują sie tak samo na samej odpalonej postojówce jak i na odpalonym silniku????????ConfusedConfused
Odpowiedz
#98
Słaby przepływ wody przez piec. No chyba że walnięty sterownik lub czujniki temperatur. Po mojemu to się męczysz a do Janka byś wysłał i wszystko by się okazało.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#99
Mordujesz się chłopie niepotrzebnie z tym piecem, wymontuj, spakuj i wysyłąj, a zrobimy co trzeba...
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz
(24-02-2018, 10:27)Bogos napisał(a): Chodzi o temp za nim odpalisz piec np. po nocy jakie są bo może czujniki szwankują to trzeba monitorować od najniższej temp jak sie zachowują. Nie zaszkodzi też obadać to manualnie czyli przyłożyć rączkę do węży i skorygować to co podaja czujniki. Przy okazji można obczajić czy jest obieg.
A co sie dzieje jak go przytrzymasz na obrotach?????
Czy temp. zachowują sie tak samo na samej odpalonej postojówce jak i na odpalonym silniku????????ConfusedConfused

OTO ZDJECIE MONITU ZIMNY SILNIK PO WEJSCIU DO AUTA ODPALAM POSTOJOWE NA DRUGIM ZDJECIU PRZY TAKICH PARAMETRACH WYWALIL BLAD PRZEGRZANIA A NA TRZECIM ZDJEIU NA ODPALONYM SILNIKU DZIALA


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Błąd wentylatora powietrza 01414 ukciak 32 8,595 12-09-2022, 19:32
Ostatni post: wesol
  Dogrzewacz Touran.Nie odpala po urchomieniu silnika Bogos 5 2,079 14-01-2021, 23:46
Ostatni post: Bogos
  DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto" sharanista 639 465,905 12-12-2020, 14:15
Ostatni post: wesol
  Pompa Wody Dogrzewacz tomwawa 51 18,905 13-10-2020, 14:09
Ostatni post: wesol
  Problem Dogrzewacz D3WZ Alhambra 1999 r Szybki 20 6,849 18-12-2018, 18:54
Ostatni post: DDiablo
  Dogrzewacz Sharan FL - nie działa Porsche Design 42 17,616 13-12-2018, 04:41
Ostatni post: wesz82
  Dogrzewacz rozładowywuje akumulator klimekjanek 3 1,313 10-12-2018, 20:10
Ostatni post: klimekjanek
  Dogrzewacz - Czujnik temperatury na podszybiu kubulinek 47 32,498 25-10-2018, 20:45
Ostatni post: Stefano
  01491 - Błąd świecy/problemy marcyb3 35 14,348 22-01-2018, 23:04
Ostatni post: Ziomal27
  Dogrzewacz wyłancza się po paru minutach... gladiator_96 47 12,467 20-12-2017, 11:51
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości