Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 2.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kontrolka hamulców/zużytych klocków/ręcznego/poziomu płynu
Licznik przekodowany, komunikat BREMSBELAG PRUFEN wyłączony, dodatkowo zmieniłem sobie język z niemieckiego na angielski. Shy
Odpowiedz




Ponawiam temat, na kompie pokazało uszkodzenie prawego przedniego i lewego tylnego czujnika abs. Czy to może być powiązane. Czujnik poziomu zworowany i przy dźwigni również.
Odpowiedz
Czujniki są diagnozowane każdy oddzielnie. Najprostszy test to podłączyć VAG-a i ruszyć. Na blokach pomiarowych będziesz widział prędkości podawane przez poszczególne czujniki. Przy jeździe na wprost mają być cztery takie same wskazania. Jeżeli któreś wskazanie odbiega od pozostałych, to czujnik do wymiany lub trzeba sprawdzić wtyczkę/kabelki.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
Czerwona kontrolka z wykrzyknikiem może oznaczać uszkodzony czujnik ABS, u mnie tak było a konkretnie przerwany kabelek przy wtyczce w prawym przednik kole.
Odpowiedz
Witam mam taki problem po wymianie opon i kół w moim aucie komputer krzyczy "serwis klocków hamulcowych " czy to zbieg okoliczności czy jak , klocki jeszcze z 50% . pomóżcie
Odpowiedz
Chodzi Ci o komunikat na FIS'ie bremsbelag prufen dot. klocków hamulcowych.
Być może jakiś przewód został urwany/naderwany podczas nieumiejętnej wymiany kół, być może przewód przerwany przy czujniku który wchodzi do klocka hamulcowego, albo już okładzina klocka w jakimś miejscu jest mocniej wytarta właśnie przy zatopionym czujniku i dlatego masz komunikat.
Od siebie dodam, że też mi się pojawił ten problem jakiś czas temu, kable sprawdzone, klocki grube jak palec a i tak komunikat się pojawiał - wyłączyłem to VAG'iem i mam spokój.
Odpowiedz




ok , dzięki
Odpowiedz
Witam.
Dziś po wymianie wszystkich żarówek z tyłu auta oprócz cofania i kierunków nagle w trakcie jazdy włącza się czerwony wykrzyknik jakbym miał zaciągnięty hamulec ręczny.
1) Mam podejrzenia że kable latają i gdzieś zwarcie robi się.
Kupowałem auto rok temu od znajomego i samochód wyświetlał przepalone tylne światło chociaż wszystko działało normalnie. Dziś po wymianie żarówek kontrolki zniknęły ale pojawia się " ! "
2) Mam podejrzenie kolejne, że może być to związane z turbiną ponieważ od ponad pół roku czasu mam problem że jak za mocno przygrzeję na 5 biegu (około 2500 100km/h do 120) turbina wyłącza się, ale tryb awaryjny nie wyświetla się na panelu i po wyłączeniu silnika działa normalnie.
Teraz przy 2000 obrotów zaczyna delikatnie " ! " świecić się a przy ciśnięciu gazu coraz mocniej zaczyna. Jak puszczę gaz na sekundę to kontrolka gaśnie i mogę spokojnie znowu zwiększyć obroty i znowu załącza się kontrolka. Puszczam gaz i znowu gaśnie kontrolka.
Na parkingu przy nie zgaszonym silniku zapaliła się kontrolka jak stałem lekko pod górkę.
Wina kabli czy włącza się tryb awaryjny którego wcześniej nie widziałem bo żarówka była uszkodzona?
Hamulce, płyny itd. wszystko w porządku.
Alhambra 97 AHU 1,9tdi 90koni
Odpowiedz
Dołączam się do pytania bo ostatnio zaczęła mi ta kontrolka migać na postoju. Hamulce mam na 100% sprawne.
BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
Odpowiedz
Może być że kabel od ręcznego gdzieś się poluznił lub niski stan płynu hamulcowego. Jeśli macie stan płynu ok to może że gdzieś kabloteka nawaliła. Na początek proponuję dolać płynu mimo wszystko.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sharan 1.8T, reset licznika, kontrolka ESP, wskaźnik ładowania Cezaryk 1 48 02-05-2024, 16:05
Ostatni post: Niemago
  Kontrolka airbag/poduszki powietrznej ono79 124 40,832 19-07-2023, 10:40
Ostatni post: wesol
  Pobór prądu a kontrolka alarmu motik1 18 3,096 07-07-2023, 22:20
Ostatni post: PabloLG
  kontrolka ESP - przykładowe rozwiązanie problemu rodzynek 5 2,496 11-09-2022, 09:37
Ostatni post: adrianb
Sad Kontrolka ciśnienia oleju - świeci/mruga/problemy/działanie anmida 148 37,472 02-04-2020, 22:50
Ostatni post: andrew7800
  Wskaźnik poziomu paliwa Zielak77 0 688 14-08-2019, 12:34
Ostatni post: Zielak77
  Chwilowy brak pracy wycieraczek i świecące się kontrolki ręcznego i ABS. galaxy-r 5 1,925 04-06-2019, 13:51
Ostatni post: galaxy-r
Information Czujnik/wskaźnik poziomu paliwa -problemy - temat zbiorczy Mario SharanVR6 79 32,094 10-05-2019, 21:50
Ostatni post: tolus24
  Kontrolka przepalonej żarówki kielbik. 57 25,556 19-11-2018, 13:12
Ostatni post: gebels1973
  Czujnik poziomu oleju i temp. oleju maselinho 16 5,807 29-11-2017, 11:06
Ostatni post: kalamb

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości