Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 2.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kontrolka hamulców/zużytych klocków/ręcznego/poziomu płynu
Ja jestem po kapitalce hamulców więc czujniki, linki i płyn odpada.
BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
Odpowiedz




Mam podobny problem z kontrolką już od około roku, ale wszystko z autem jest w porządku więc jakoś bardzo się nie spinam nad tym, by szukać przyczyny, ale jeśli ktoś podrzuci jakiś konkretny pomysł, na pewno sprawdzę, aczkolwiek proponował bym sprawdzić czujniki ABS w przednich kołach, bo mógł się tam kabelek przerwać i wtedy właśnie coś takiego może robić.
Odpowiedz
Witam.

Jeśli pamiętam, to w mkI przed liftem poziom płynu hamulcowego i hamulca ręcznego są na jednym obwodzie i wchodzą na 18pin czerwonej wtyczki zegarów, a w mkI po lifcie płyn hamulcowy jest na 29pin-ie niebieskiej wtyczki, a hamulec ręczny na 13pin-ie zielonej wtyczki, czujniki są NO czyli naturalnie otwarte więc wystarczy odłączać wtyczkę raz od ręcznego, raz od płynu hamulcowego czy obie na raz i sprawdzać czy kontrolka się zapali czy nie i będzie wiadomo który obwód jest winny czy zegary są uszkodzone.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Witam! Dołączę się do wątku. Mianowicie posiadam seata alhambre 1,9 tdi 110 KM 1999 r. Od jakiegoś czasu jak odebrałem auto od mechanika który wymieniał mi zawór egr i kasował błędy na komputerze (a było ich sporo) zaczęła mi się pojawiać w czasie jazdy kontrolka hamulca ręcznego. Co ciekawe gdy auto odpale i stoi czy 15 min czy godzine odpalone nic się nie pojawia nawet przy dodawaniu gazu natomiast gdy ruszę i przekrocze prędkośc 20-25km/h pojawia się i już nie gaśnie. Nawet rozpedzalem auto i gasilem silnik i na biegu jałowym odpalalem i też się pojawiała od razu. gdy jadę 20 km/h nic się nie pojawia (jechałem tak kilka km). Poziom płynu hamulcowego jest ok, klocki w porzadku. Czy ktoś może wie o co chodzi? Wcześniej było ok i stało się to jak odebrałem auto od mechanika. Silnik pracuje normalnie.
Odpowiedz
choć temat stary, ja też miałem palącą się kontrolkę. Po wymianie klocków dalej to samo. Przyczyna najpierw zużyte klocki, a potem brak styku w kostce, Po dokładnym dociśnięciu problem znikł.
Odpowiedz
Cześć!

Samochód stał bezczynnie trzy tygodnie. Akumulator niespecjalnie nówka, więc bałem się trochę, jak z odpaleniem będzie. Przed rozruchem wskaźnik pokazywał ok 11 V.

Odpalił bez problemu, natomiast rozległy się trzy piski i na licznikach zrobiło się czerwono. Na pewno mrygała kontrolka hamulca ręcznego i kontrola trakcji (żółty znak zapytania w trójkącie i ze strzałką naokoło), chyba palił się ABS. Bez mrygania, więc nie utrwaliło mi się. Po wyłączeniu zapłonu i ponownym rozruchu już było tak jak zwykle, pojechaliśmy gdzie trzeba i wróciliśmy.

Przypomniało mi się, że już kiedyś miałem podobną sytuację, po krótszym postoju (kilka dni), ale za to na mrozie.

Z googlowania wychodzi, że to może być kwestia słabego akumulatora. Że sterownik ABS sprawdza na dzień dobry napięcie, a że mu mało, to się zaczyna drzeć.

Kojarzycie może taki objaw? Ma to sens, co piszę powyżej?

Pozdrawiam,
Kuba
Odpowiedz




Podjechałem dziś do warsztatu i podpięliśmy samochód pod kompa. Rzeczywiście był w pamięci jeden błąd jako sporadyczny, bodaj 814.
Natomiast mechanik też obstawia akumulator.
Odpowiedz
sprawdź płyn hamulcowy, ewentualnie dolej
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz
Czesc, mam pytanie.
Sharan z 2000r tdi.
Chcialbym Vagiem na stałe wyłączyć komunikat o zuzyciu klocków.
W sieci są poradniki jakieś ale niestetyjak wszedłem 17-instruments potem 07-Recode to mam wartość i wygląd calkiem inny niż u ludzi w sieci. Mam taki kod na zdjęciu. Jaki mam wpisać abym wyłączył ten komunikat? W załączniku fotka


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
Ja w swoim odjalem 1 chyba od pierwszej pary liczby. Ale nie bardzo teraz pamiętam. Powinno ci się podświetlić podpowiedź z "schematem" i w/g niego wpisuj, nie masz podpowiedzi? Tam jest jeszcze ostrzeżenie niskiego poziomu płynu do spryskiwaczy i pasy.
Sharan 4motion AUY 115HP
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sharan 1.8T, reset licznika, kontrolka ESP, wskaźnik ładowania Cezaryk 1 48 02-05-2024, 16:05
Ostatni post: Niemago
  Kontrolka airbag/poduszki powietrznej ono79 124 40,835 19-07-2023, 10:40
Ostatni post: wesol
  Pobór prądu a kontrolka alarmu motik1 18 3,100 07-07-2023, 22:20
Ostatni post: PabloLG
  kontrolka ESP - przykładowe rozwiązanie problemu rodzynek 5 2,501 11-09-2022, 09:37
Ostatni post: adrianb
Sad Kontrolka ciśnienia oleju - świeci/mruga/problemy/działanie anmida 148 37,474 02-04-2020, 22:50
Ostatni post: andrew7800
  Wskaźnik poziomu paliwa Zielak77 0 688 14-08-2019, 12:34
Ostatni post: Zielak77
  Chwilowy brak pracy wycieraczek i świecące się kontrolki ręcznego i ABS. galaxy-r 5 1,926 04-06-2019, 13:51
Ostatni post: galaxy-r
Information Czujnik/wskaźnik poziomu paliwa -problemy - temat zbiorczy Mario SharanVR6 79 32,096 10-05-2019, 21:50
Ostatni post: tolus24
  Kontrolka przepalonej żarówki kielbik. 57 25,561 19-11-2018, 13:12
Ostatni post: gebels1973
  Czujnik poziomu oleju i temp. oleju maselinho 16 5,808 29-11-2017, 11:06
Ostatni post: kalamb

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości