Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siedzenia i hak a przerejestrowanie.
#1
Witam, kupiłem Sharana zarejestrowanego na 5 osób. Co trzeba zrobić, zebym mógł go przerejestrować teraz na siebie z wpisem na 7osób?
Jak to jest z tylnym rzędem siedzeń? Mają te fotele wbudowane pasy, czy trzeba przykręcać do karoserii?

Drugie pytanie to montaż haka.
Jeszcze auta nie przerejestrowałem na siebie i w związku z tym jak to zrobić, żeby wraz z pierwszą rejestracją mieć wpis dot. haka?
Kupuję hak, montuję, jadę na przegląd i potem do urzędu z kwitkiem z przegladu, ze hak zamontowany poprawnie??

Pozdrawiam.
Odpowiedz




#2
Z hakiem jest tak jak napisałeś.Czli montujesz jedziesz na przegląd potem z kwitkiem do urzędu.A z siedzeniami nie wiem jak jest,jest to 7 osobowy samochód wiec powinni ci zarejestrować na 7 bez problemu.
Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić.
Odpowiedz
#3
W dowodzie mam tera na 5 osób zarejestrowany..
A ten trzeci rząd siedzeń to macie foteliki z pasami wbudowanymi w fotelik, czy pasy przymocowane do karoserii?
Odpowiedz
#4
Do karoserii, w słupkach D + na klamry do uszu w podłodze
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
#5
kazdy SGA jest 7 osobowy. to ze komus wpisal kots ze jego SGA jest teraz 5 osobowy to poprostu blad jakiejs osoby a ten wlasciciel tego nie sprawdzil i nie dopilnowal. Trzeba sprostowanie zrobic czyli jechac na SKP i tam juz beda wiedziec co zrobic. PAsy powinienes miec w bagazniku- dobrze popatrz i poszukaj.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#6
Ja mam tak samo na 5osób w dowodzie aby to zmienic musisz zamontowac fotele i pasy i załatwic sobie fakture z montazu tych foteli w koncernie który wyprodukował to auto czyli z serwisu vw .Druga opcja to jesli auto było sprowadzone to powinienes miec brif i tam powinno byc wpisane ze auto jest na 7 osób,i z tymi papierkami dopiero do skp a potem do wydziału komunikacji.Smile
Odpowiedz




#7
tyle ze SGA jest juz na 7 osob i nie musi byc tych 7 foteli one a wyciagalne w pelni. Wystarczy albo brif albo w zdaje sie wypis od glownego przedstawiciela koncernu ze SGA to 7 osobowe auto.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#8
wesoł to zależy jak auto zostało skonfigurowane bo jak ma 2+2+2 i tak też jest zarejestrowane to w dowodzie będzie 6 osób i takie też wychodziły z fabryki. Aby zmienić wystarczy pojechać do diagnosty i zrobić dodatkowy przegląd, przynajmniej tak było w przypadku auta które było 2 osobowe. Warunkiem było posiadanie pasów i nic więcej. W przypadku sharana upierdliwy diagnosta może zapytać o mocowania foteli. Bo jak wiadomo można nie mieć zamontowanych szyn przy zestawie 2+3+2. Mój sharan przyjechał 6 osobowy i tak też było w dokumentach brif itd..
był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper
Odpowiedz
#9
Jelsi sa pasy i szyny pod 7 siedzen to auto to jest 7 osobowe. To ile aktualnie ma siedzen to nie istotne. MOzna sobie zakupic auto nawet bez siedzen tylko dwa beda przednie a i tak SGA bedzie 7 osobowe. Inaczje sprawa ma sie np w touranie i tam wychodzily wersje 5 i 7 osobowe ale tam 5 osobowa wersja nie miala nie tylko siedzen 3 rzędu ale tez i pasów i zapinek do pasów itd. Tu trzeba bylo po przerobce leciec do diagnosty. Warunek to przeróbka na ori podzespolach. nie wolno wiercić i zakladac srub bez odpowiedniej wytrzymalosci.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#10
A przecież były też SGA jako [...] z dwoma miejscami i z kratką, więc jednak nie wszystkie są 7 osobowe.

Mnie się pytał na przeglądzie na ile rejestrujemy, powiedziałem, że 7 i tyle.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości