Ocena wątku:
  • 25 głosów - średnia: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dogrzewacz się nie odpala
#11
Witam Ciepło wszystkich
Mam Sharana z 2000r w nowej budzie i jest w nim zainstalowane webasto
od srodka samochodu nie ma zadnego sterowania tym urzadzeniem ... echh
kiedys tez ktos pisał ze sa werseje automatyczne ,, tylko jak jest teraz u mnie
???
np dzis bylo u nas -20STOPNI zostawiłem samochod na polu i nic.....
tali był efekt ze nie moglem wcale go zapalic ( jedna wielka meką )
sprawdzalem plyn - jest lodowaty ,,, i temn tlumnik z na dole od webasto tez ... Co moze byc przyczyna usterki ? na jakiej zasadzie to sie uruchania ? sa jakies czyjniki temp?

pomóżcie
Odpowiedz




#12
(29-01-2012, 11:16)szczodry napisał(a): pomóżcie

kolego używaj szukajki to raz Wink...dwa poczytaj dzial dogrzewanie...
po trzecie Wink , odpowiem ci ze masz dogrzewanie automatyczne, czyli zaczyna podgrzewac płyn silnika po ok 2 min... czyli automat nie pomoze odpalic ci samochodu podczas mrozu lecz tylko szybciej dodgrzeje ci auto juz odpalone... tylko reczne webasto cos pomoze...
zanim odpalasz auto wlączasz np 10 min. wczesniej wrbasto które ogrzewa płyn w twoim silniku który ulatwi odpalenie.... to tak ogolnie...poczytaj wiecej jak potrzeba


SHARAN 1,9 TDI 115 KM 2001
"poczytaj mi mamo"... o SGA
Odpowiedz
#13
ok ok... tylko co mi z takiego dogrzewania silnika gdy juz jest zapalony samochod ??
jak narazie nie widzę w tym sensu ( swiece żarowe tu załatwiaja całość)
rozumie ze jak np zapalę samochod na mrozie tak jak dzis przy -20stopni i po 5 minutach w samochodzie jest juz "zlamane powietrze " a tu nic samochod na zapalonym silniku chodził przez 15 min
powietrze nadmuchu lodowate .. a i jeszcze ten zapach ktory dostaje sie do samochodu przez wentelacje mimo ze zmienilem filtr kabinowy na ten z weglem aktywnym to i tak do srodka dostaje sie zapach silnika :////////
Odpowiedz
#14
koledzy czekam na jakąś podpowiedz do tego co wczesniej napisałem Sad
Odpowiedz
#15
(31-01-2012, 21:46)szczodry napisał(a): koledzy czekam...

czyli twój piecyk nie działa... przyczyn jest wiele i tu opisywanych,,,
skoro nie rusza...sprawdź bezpiecznik... wyciągnij czujnik na podszybiu i zrób zworkę może padł...sprawdz wtyczkę przy samym piecyku... jeżeli nadal nie rusza to pozostaje tylko pobliski elektryk.... lub kontaktuj sie ze STEFANO na naszym forum, specjalistą od piecyków...

jak działa "WEBASTO" poczytaj ten watek

jak dobrać sie do czujnika ...wyciągnij podszybie to jest tutaj w instrukcji wymiany filtra powietrza

i zerknij na fotke kolegi z forum gdzie jest czujnik który wygląda tak
   

i poczytaj ten watek ja tez zaczynałem od podstawowych pytań Wink

połączyłem twój watek do istotniejszego...poczytaj
SHARAN 1,9 TDI 115 KM 2001
"poczytaj mi mamo"... o SGA
Odpowiedz
#16
(31-10-2011, 11:21)kris335 napisał(a): Jeszcze jedna sprawa poza pompką wody nic nie słychać.
Czy jet jakiś bezpiecznik odpowiedzialny za ten układ?

Bezpiecznik nr 12. Diagnozujesz piec przy włączonym zapłonie.
Pozdr.

(29-01-2012, 23:38)szczodry napisał(a): ok ok... tylko co mi z takiego dogrzewania silnika gdy juz jest zapalony samochod ??
jak narazie nie widzę w tym sensu ( swiece żarowe tu załatwiaja całość)
rozumie ze jak np zapalę samochod na mrozie tak jak dzis przy -20stopni i po 5 minutach w samochodzie jest juz "zlamane powietrze " a tu nic samochod na zapalonym silniku chodził przez 15 min
powietrze nadmuchu lodowate .. a i jeszcze ten zapach ktory dostaje sie do samochodu przez wentelacje mimo ze zmienilem filtr kabinowy na ten z weglem aktywnym to i tak do srodka dostaje sie zapach silnika :////////

Piec jest po to, aby szybko dogrzać silnik i kabinę, a świece żarowe pomagaja przy rozruchu silnika.
Bez sprawnego dogrzewacza silnik zimą nie osiąga wymaganej temperatury 87 st, wiec przy takiej twojej jezdzie na niedogrzanym motorze będziesz go tylko meczył, co odbije ci sie czkawką. Efekty to zawalana turbina sadzą i nagarem, zapchany katalizator no i przeziębienie, czyli znowu wydatek, bo koniecznosć odwiedzenia lekarza i apteki.
Pozdrawiam i jednak zyczę ciepłego autka, czyli sprawnego piecyka.
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz




#17
tematem zajął się nasz specjalista... także będą efekty Wink
SHARAN 1,9 TDI 115 KM 2001
"poczytaj mi mamo"... o SGA
Odpowiedz
#18
u mnie problemem nie odpalania dogrzewacza byla uszkodzona swieca zarowa, kupisz taka na allegro 8v koszt okolo 100zl ale sprawdz najpierw vagiem
Odpowiedz
#19
witam wszystkich,sorki za podpięcie do wątku.Mam problem z aku.w dogrzewaczu chcę go wyciągnąć ale nie mam pojęcia jak,dostęp jest dość trudny bo trzeba odkręcać siedzenie(chyba że inaczej)posiadam szarka z 2004 1,9silnik tdi130koników.Głupie ale na mrozie dość trudne.pomocy
Odpowiedz
#20
No co ty? Cztery śruby odkręcić to chyba nie duzy problem i fotel masz juz w garści...
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dogrzewacz Touran.Nie odpala po urchomieniu silnika Bogos 5 2,014 14-01-2021, 23:46
Ostatni post: Bogos
  DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto" sharanista 639 463,658 12-12-2020, 14:15
Ostatni post: wesol
  Pompa Wody Dogrzewacz tomwawa 51 18,717 13-10-2020, 14:09
Ostatni post: wesol
  Problem Dogrzewacz D3WZ Alhambra 1999 r Szybki 20 6,780 18-12-2018, 18:54
Ostatni post: DDiablo
  Dogrzewacz Sharan FL - nie działa Porsche Design 42 17,479 13-12-2018, 04:41
Ostatni post: wesz82
  Dogrzewacz rozładowywuje akumulator klimekjanek 3 1,238 10-12-2018, 20:10
Ostatni post: klimekjanek
  Dogrzewacz - Czujnik temperatury na podszybiu kubulinek 47 32,263 25-10-2018, 20:45
Ostatni post: Stefano
  Dogrzewacz przegrzany/błąd przegrzania Hubert111 126 24,516 01-03-2018, 22:58
Ostatni post: mamwi
  Dogrzewacz wyłancza się po paru minutach... gladiator_96 47 12,255 20-12-2017, 11:51
Ostatni post: wesol
  Webasto / dogrzewacz jak działa dper20 29 15,256 22-01-2017, 14:58
Ostatni post: Stefano

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości