Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 2.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sharan 1,9 automat - problem z dzwignią biegów.
#1
Po pierwsze witam na forum. Przesiadłem się właśnie do Sharana trochę nie z własnej woli - Passata B5 1,9 TDI Tiptronic ukradziono mi spod okien mieszkania parę tygodni temu. Rodzina się powiększyła, więc padło na Sharana - jeszcze nie wiem do końca czy to dobra decyzja, bo gabaryty i spalanie jak gdyby trochę większe niż w Passacie Dodgy.
Nowy Sharan ma 10 lat - 2002 r. 1,9 TDI 115 Tiptronic, mały przebieg i skrzynie jak rozumiem Jatco. Dopiero po kupnie zauważyłem że przycisk w dzwigni zmiany biegów nie zawsze "odbija" - czasami od razu wyskakuje, czasami po chwili, a czasami trzeba stuknąć w dzwignie zmiany biegów żeby wyskoczył. Irytyjuące jest zwłaszcza na P , gdy nie można wyciągnąć kluczyka ze stacyjki. Nie jestem pewien czy to problem czysto mechaniczny - coś tam się w dzwigni biegów zatarło i przycisk nie odskakuje, czy to problem z elektromagnesami i dzwignią hamulca. Jeśli ktoś miał podobny problem- proszę o pomoc.
Sharan 1.9 TDI 115 KM 2002 AUTOMAT
Odpowiedz




#2
Witam. Mam identyczną wersję Sharana jak Twoja (ten sam rok, też Tiptronic i również 1,9) i.... ten sam problem z przyciskiem Smile Więc jak widzę jest to dość typowa usterka. Zatem również przyłączam się do tematu i czekam na podpowiedzi jak to naprawić.
SHARAN 1.9 TDI 115KM 2002

www.luxtoner.pl - tonery, tusze i serwis drukarek - WARSZAWA

Odpowiedz
#3
Wymontowanie i zamontowanie uchwytu dźwigni przełączania zakresów
Istnieje wiele uchwytów, które są różnie montowane i wymontowywane.
– Przed każdą pracą montażową przesunąć tuleję przy dźwigni przełączania zakresów trochę w dół.
– Sprawdzenie, jaki kolor ma uchwyt z tworzywa sztucznego -patrz strzałka-.

Kolor jest czerwono-brązowy: Ten uchwyt może zastąpić uchwyt z czarnym elementem z tworzywa sztucznego.
   

Wymontowanie i zamontowanie uchwytu z czerwono-brązowym elementem z tworzywa sztucznego
– Po prostu pociągnąć za uchwyt. Nie naciskać przy tym przycisku.
Jeżeli przypadkowo przycisk zostanie wciśnięty w uchwyt, można go ostrożnie za wydmuchać za pomocą sprężonego powietrza.
– Koniecznie uważać, aby przed zamontowaniem przycisk był wyciągnięty przynajmniej 10 milimetrów -a-.
Ręką powoli przeciągnąć przycisk nad wyczuwalny punkt nacisku, w ten sposób nie wypadnie on z powrotem.
– Przy montowaniu uchwyt zostanie tylko wciśnięty na dźwignię przełączania zakresów.
   

Wymontowanie i zamontowanie uchwytu z czarnego tworzywa sztucznego
Wymontowanie
– Ustawić dźwignię przełączania zakresów w położeniu „3“.
– Przesunąć tuleję -1- w dół.
– Wyciągnąć przycisk -2- z uchwytu -3- na tyle, aż dźwigienka -patrz strzałka- będzie zwisała w dół.
– Wyjąć teraz uchwyt z dźwigni przełączania.
   

Zamontowanie
– Ustawić dźwignię przełączania zakresów w położeniu „3“.
– Wyciągnąć przycisk -2- z uchwytu -3- na tyle, aż dźwigienka -patrz strzałka- będzie zwisała w dół.
– Wcisnąć teraz uchwyt do oporu na dźwignię przełączania zakresów.
Położenie montażowe: przycisk skierowany do kierowcy.
– Wyciągnąć przycisk dalej i wprowadzić dźwigienkę -patrz strzałka- w uchwyt.
– Nacisnąć przycisk, aby zablokować dźwigienkę w drążku naciągowym -4-.
Przycisk musi cofnąć do oporu.
– Przesunąć tuleję -1- obracając w górę, aż dwa szerokie występy tulei zaczepią się w szczelinie uchwytu i tuleja z uchwytem słyszalnie się zablokuje.
– Ustawić dźwignię przełączania zakresów w położeniu „P“.
   

Jak nie "rozbebeszycie" to się pewnie nie dowiecie.Wink
[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
Odpowiedz
#4
Witam, przyłączę się do tematu chociaż mam trochę inną usterkę, nie mogę przestawić dźwigni na pozycję "P". Czy może ktoś się spotkał z takim przypadkiem??
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  problem z odpalaniem sarkrz 10 345 21-04-2024, 15:03
Ostatni post: sarkrz
Exclamation Problem z Skrzynią Automatyczną Shazam 1 195 20-01-2024, 20:22
Ostatni post: Łukasz12502
  problem z pierwszym rozruchem bastti 5 929 06-06-2023, 09:46
Ostatni post: bastti
  sharan 1.9 ayu problem z biegami Piteros1 12 1,959 13-05-2023, 17:24
Ostatni post: buba
  Zmiana skrzyni biegów juniormater 7 1,126 15-03-2023, 07:35
Ostatni post: juniormater
  Linki skrzyni biegów bizzy 3 614 05-02-2023, 00:55
Ostatni post: Bogos
  Demontaż skrzyni biegów szneider 19 19,650 12-05-2022, 00:13
Ostatni post: petec
  Sharan 1.9 TDI 115KM - problem z redukcją Kokuselo 4 1,202 05-04-2022, 10:15
Ostatni post: Stefano
  Kodowanie sterownika silnika i skrzyni biegów Tiptronic Jacto rewolwer1980 3 1,530 05-06-2021, 14:37
Ostatni post: kalamb
  Układ chłodzenia - problem Gawel9 6 5,539 16-05-2021, 00:46
Ostatni post: Piter1028

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości