Ocena wątku:
Akumulator - Jaki kupić ?
02-12-2014, 02:53
Post: #151
RE: Jaki kupić AKUMULATOR ???
Na temat Futury znajomy w sklepie powiedział że zdarzają się reklamacje ale z winy klienta.Futura ma wadę jak za mocno ją rozładujemy to później jest problem bo nie trzyma swoich parametrów i się rozładowuje samoczynnie.



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
Reklama

02-12-2014, 03:01
Post: #152
RE: Jaki kupić AKUMULATOR ???
Andrzej jak ktos nie dba i doprowadza do np krancowego rozl aku to raczej zaden aku nie bedzie sluzyl dlugo.



1,9 TDI 115/140[/size]
02-12-2014, 08:52
Post: #153
RE: Jaki kupić AKUMULATOR ???
Powiedzcie mi czy wiecei jak jest zbudowany akumualtor. Czym si erozni akumulator zwykly jakis tam standard czy plus od takiej futury. Czy w tej futurze sa jakies krasnoludki czy jak?? Czemu siadaja te futury tak czesto?? Czemu maja żekomo( bo nie sprawdzalem) tak wysrubowane parametry?? Z czego to wynika??



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
02-12-2014, 22:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2014 22:15 przez dmusek.)
Post: #154
RE: Jaki kupić AKUMULATOR ???
Wynika to z dodatkowego pokrycia ołowianych płytek srebrem( podobnie jak w silverach) i troszkę innej mieszanki i stężenia płynów w środku. Ma większego kopa na start , ale krótszą żywotność, bo szybciej się zasiarcza.
02-12-2014, 23:18
Post: #155
RE: Jaki kupić AKUMULATOR ???
Każdy aku się zasiarcza ale wtedy gdy jakiś czas jest nie doładowany im dłużej tym gorzej jeżeli eksploatujemy auto na krutszych odcinkach to altek może nie doładować aku i w takich wypadkach należy pomóc prostownikiem . Jeżeli chodzi o aku tzw obsługowe to odkręcamy korki i ładujemy tak długo aż stęrzenie elektrolitu osiągnie 1,28 w każdej komorze . Aku bez osługowe ładujemy aż napięcie spoczynkowe będzie 12,8 V naj lepiej zmierzyć 10 godzin po ładowaniu
02-12-2014, 23:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2014 23:34 przez wesol.)
Post: #156
RE: Jaki kupić AKUMULATOR ???
maja zazwyczja ciensze plyty strebrne siatka jest wewnatrz bo to ołów reaguje a nie srebro. Srebro tu jest jako super przewodnik bo ma znikomy opor. Zmniejszony jest pro wewnetrzny. Takze robia taki trik ze stosuja mniejsze odleglosci miedzy plytami inne separatory. Mneijsza odleglosc to wiecej mozna plyt napchac czyli wieksza powierzchnia ale samorozladowanie jest wieksze. Tu zadnej nikt ameryki nie odkrywa i czarow z mleka nie robi. Troszke tez kantuja w dzisiejszych akumulatorach bo kiedys taki sam aku wazyl nieco wiecej a dzis juz sa lzejsze co sugeruje ze mniej jest drogiego ołowiu.

JAk bosch wprowadzil w swojej ofercie gdzies z 10 alt temu akumualtory wlasnie silver gdzi ebyly te plyty srebra to ja zaraz mailem tkai aku u siebie. Fajne to byly aku. PRzy rozmiarach i pojemnosc okolo 45 Ah mail kopa takiego ze odpalal bez zajakniecia spokojnie ojca diesla. No i tez mi wytrzymal ze 6 lat i auto sprzedalem i pewnie u kogos tez posmigal pewnie ze 2 lata.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
03-12-2014, 00:45
Post: #157
RE: Jaki kupić AKUMULATOR ???
Wiecie co, wieczne to jest pióro. Czego oczekujecie od aku? Stu lat? Uważam, że jeżeli 3-4 lata będzie funkcjonował jak należy, to nie ma co narzekać. Każdy rok ponad to to już po prostu prezent od losu.

Rok temu - słysząc o wszystkich tych negatywnych opiniach - kupiłem Futurę 100AH / 900A i mam spokój. Gwarancja na 3 lata jest "w razie czego" i jak dla mnie to w zupełności do szczęścia wystarczy. Relacja cena/parametry/jakość tego akumulatora są dla mnie optymalne. Samochód w każdych warunkach odpala bez żadnych kłopotów. Faktem jest, że to dopiero rok, więc jeszcze zobaczymy... Na razie mi się podoba.

Z innej beczki: poprzedni aku miał 72AH i myślałem, że to najmniejszy jeżdżący po świecie (specyfikacja dla mojego samochodu zakładała minimum 75). Jak przeczytałem, że Smok miał 45, to się naprawdę zdziwiłem.
03-12-2014, 02:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-12-2014 02:33 przez smok_wawelski.)
Post: #158
RE: Jaki kupić AKUMULATOR ???
To nie ja byłem sprawcą tej malizny - u mnie był to stan zastany Smile
Przypuszczam że poprzedni właściciel poszedł trochę po bandzie przed sprzedażą szarego konia Smile
Niezamierzonej próby wczoraj kilku godzin świecenia pozycyjnych (syn mi powiedział że się świecą) wracając późnym wieczorem i "oddechu" przez noc ta malizna niestety nie wytrzymała - dziś był jęk ale fakt faktem przez ostatnie dni b. mało też jeździłem więc na pewno nie był w pełni naładowany.

@wesol - możemy tu zrobić wykład n/t budowy akumulatora no problem ja też mogę i paru lepszych od nas fachowców w branży aku też się znajdzie ale nie o to chodzi.

Zwykle mówimy ten zły, inny zły bo krótko wytrzymał ale b. często nie zadajemy sobie pytania czy aku był właściwie eksploatowany a tu moim zdaniem jest zasadniczy problem.
Wg mnie wadliwa eksploatacja zarżnie najlepszy aku a nawet gorszy jakościowo a eksploatowany właściwie przeżyje.

Cieńsze płyty piszesz ok, odchudzenie - przecież ta tendencja dotyczy właściwie wszystkich produktów a nie tylko aku - to syndrom tych czasów i max cięcia kosztów przez producentów i tu się faktycznie czarów z mleka nie zrobi technologią jak się przegnie z odchudzaniem.
O pancernych aku jako dawniej bywały można zapomnieć zarówno w Centrze jak i w Varcie jak i w Boschu i innych firmach



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
03-12-2014, 15:32
Post: #159
RE: Jaki kupić AKUMULATOR ???
Ja mam Bannera 72Ah starego jak... Nawet nie napiszę, bo i tak nie uwierzycie. I co najciekawsze ogólnie jest wielkości 95Ah centry, a waży z pewnością więcej. Myślałem, że tegoroczna zima już będzie jego ostatnią, bo auto słabo kręciło przy -10, ale się okazało, że winne były świece.
Handlujemy trochę aku. i czasami z hurtowni przychodzą takie buble, że szkoda gadać, więc do nich te buble wracają. Teraz ważna jest ilość nie jakość, a reszta to marketing.
Gwarancja ma 2-3 lata i tyle.
Po co projektować aku. co wytrzyma 10 lat jak klienci kupią za 2-3lata nowy. Księgowi rządzą inżynierami i tyle. A ochrona środowiska już tego nie dotyczy bo jest recykling zużytych aku etc.
Kurcze prosty przykład aku do ciągników rolniczych, które potrafiły wytrzymać i po 15lat, a niejednokrotnie rozładowywane były do cna. A teraz szkoda gadać czy da się 250 zł za zwyklaka czy 600zł za super hiper extra srebrno-złoto-platynowego akumulatorka to pochodzi lat kilka i tyle. A niejednokrotnie ten tańszy będzie lepszy, bo normalnie użytkowany pochodzi dłużej.
03-12-2014, 16:05
Post: #160
RE: Jaki kupić AKUMULATOR ???
w tamtym tygodniu oddałem 5 miesięczną Centrę Futurę na reklamację , całe szczęście, że dostałem aku zastępcze ... też futurę Big Grin
czytając opinie o serwisie to pewnie doładują i odeślą ...
po dwóch dniach stania przy 4 st C nie byłem w stanie otworzyć centralnego a co dopiero by było przy - 10 ...
ładując kablami z innego auta to przynajmniej 10 minut musiałem czekać aż odpalę ... niestety nie mogę sobie na takie coś pozwolić :/ dwa dni przed oddaniem ładowałem go całą noc i po podłączeniu cały czas było ok .
Mam trochę sprzętu po podłączane ale czy nie używane ogrzewanie postojowe i wyłączone radio i wyłączony taksometr pobiera aż tyle prądu , żeby w dwa dni rozbroić mój akumulator ?




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Smile Jaki pilot i pastyka smithpl 0 407 22-09-2021 10:27
Ostatni post: smithpl
  Sharan 1,8T automat 2005 - deska rozdzielcza rozładowuje akumulator sailingteam 28 5,280 28-01-2021 21:00
Ostatni post: kalamb
  Akumulator pod-fotelowy Jarema 4 1,641 31-07-2019 23:25
Ostatni post: kalamb
  JAKI KOMPUTER DO SHARANA?? davido_2006 9 5,878 14-01-2019 21:23
Ostatni post: konczak209
  Czy to akumulator? MaDin 10 2,949 06-07-2016 21:59
Ostatni post: t.ziomo
  Akumulator rozładowuje się. dper20 55 14,599 22-06-2016 16:38
Ostatni post: PAMONIUSZ
  Jaki typ żarówek do sharana lift 2005 deredas 4 10,170 15-11-2015 23:09
Ostatni post: Blåbil
  Jaki ksenon do lamp ZKW AndreV20 16 7,915 05-03-2015 21:04
Ostatni post: AndreV20
  Który akumulator od czego? Peluś 45 24,161 07-12-2014 23:56
Ostatni post: mamwi
  gdzie kupić oszukiwacz temperatury? POMOCY sss9716 14 11,298 01-04-2013 20:17
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name