Ocena wątku:
jak wyłączyć czujniki ruchu na stałe ( same czujniki )
25-04-2013, 12:36
Post: #1
jak wyłączyć czujniki ruchu na stałe ( same czujniki )
Witam,
może ktoś podpowiedzieć, jak wyłączyć czujniki ruchu, a zostawić działający alarm fabryczny? Z tego co znalazłem w poście o vcd pro, to jest możliwość zmiany z jakich elementów jest wywoływany alarm - poszczególne drzwi itp. Czy vagiem, albo vcds'em da się to zrobić?



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
Reklama

06-06-2013, 21:29
Post: #2
RE: jak wyłączyć czujniki ruchu na stałe ( same czujniki )
Dzisiaj sobie dałem radę, więc dla potomnych może będzie,co prawda nie tak jak zakładałem, ale działa.....
fabryczny alarm jest załączany także z centralnego zamka ( oprócz pilota), czyli dołożenie innego alarmu do fabrycznego powoduje, że zamykany centralny załącza też alarm fabryczny, tyle że dwa komplety ultradźwięków się zakłócają, alarm dołożony się załącza. Podobno jest opcja wyłączenia samych ultradźwięków przez długie kodowanie, ale mnie się nie udało, a do fachowca nie dojechałem. Inna sprawa czy vcds wyłączy tylko ultradźwięki ( sygnał) żeby fabryczny nie alarmował przy wykryciu ruchu, czy nie poda zasilania na czujniki. Jeśli tylko nie bierze pod uwagę alarmu z ultradźwięków, a one nadal działają, to koło się zamyka i nic to nie da.
Oczywiście możemy całkiem wyłączyć alarm fabryczny i tu vcds nie robi problemu, tylko po co... niech sobie działa równolegle.
Reasumując odłączenie fizycznie ultradźwięków w słupkach - wyjęcie wtyczek częściowo rozwiązuję problem...
Osłona słupka jest mocowana na jedną śrubę na krzyżak i trzeba odkręcić oczko na pas ( duży torx albo imbus), plastik ładnie schodzi po zdjęciu uszczelki z drzwi przednich i tylnych w okolicy osłony, trzeba wysunąć w dół, nie szarpać, żeby nie wyrwać modułu ultradźw.



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  czujniki cofania niefabryczne Manyak 16 6,870 24-04-2020 20:04
Ostatni post: ghostmusic
  przednia wycieraczka nie da się wyłączyć lstd 8 2,910 24-04-2015 22:54
Ostatni post: mamwi
  Czujniki wewnętrznego monitorowania/czujniki ruchu rafalsiem 0 1,731 30-12-2014 22:02
Ostatni post: rafalsiem
  Czujniki cofania tył a brak chlapaczy sirius98 1 1,739 16-01-2013 12:33
Ostatni post: ENDRJU222
  czujniki zderzeniowe kurtyn lokalizacja kowalwalcz 7 4,791 10-09-2012 20:14
Ostatni post: kowalwalcz
  Lanos jak wyłączyć Airbag pasażera Jabol 5 4,864 16-04-2012 19:47
Ostatni post: Jabol
  Czujniki uderzeniowe od AIR BAG Jabol 12 5,706 26-08-2011 08:52
Ostatni post: daneczek76

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name