Ocena wątku:
  • 14 głosów - średnia: 3.07
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oświetlenie wnętrza - nie działa/przepala bezpiecznik, schematy/rozpiska itp.
#41
Ja mam problem z cykającym przekaźnikiem. Kiedy jadę to na nierównościach słyszę jak cyka któryś przekaźnik, a gdy włączę oświetlenie wnętrza w pozycji otwartych drzwi to właśnie mruga mi lampka i słyszę cykający przekaźnik. Gdzie szukać przyczyny? Czyżby te odboje przy drzwiach były winne?
Odpowiedz




#42
Witam. Przeszukałem większość tematów związanych z usterką w moim aucie i niestety brak odpowiedzi. Problem polega na tym że na wszystkich lampkach jest zasilanie na obydwu przewodach, zarówno na czerwonym jak i na brązowym z różnymi paskami jest napięcie +12V. Auto mam od niedawna i co zdążyłem sprawdzić to przejścia z kabiny do drzwi, w lewym tylnym była niezła masakra jeżeli chodzi o przewody i widać było że dochodziło tam do zwarć. Przewody polutowałem zaizolowałem, po tej operacji zaczął działać elektryczny podnośnik szyby, niestety oświetlenie nie. Bezpiecznik 53 był przepalony po wymianie na nowy świecą tylko lampki w podsufitce ale jedynie załączane manualnie. Jedyne co jeszcze nie sprawdziłem to czy od strony karoserii przy tym feralnym złączu nie stopił się jakiś przewód powodując zwarcie i te +12 na teoretycznie masowym przewodzie.
Dziwne jest tylko to że nawet na lampkach w bagażniku jest ten sam problem, choć oznaczone są innym kolorem.
Moje auto jest tym z bogatszym wyposażeniem i wszystkich światełek jest w sumie 11 tylko żadne nie działa.
Drodzy forumowicze jak to mniej powinno działać gdy jest sprawne. tzn czy po wygaszeniu na "masowym" kablu może pojawić się +12 czy zwyczajnie brak jakiegokolwiek potencjału? Proszę a jakieś wskazówki co z tym tematem dalej czynić?
Sharan 1,9 TDI 115 PS AUY 2004r.
Wersja Family
Odpowiedz
#43
Krańcówki sprawdziłeś? Z tego co się orientuję, to jest właśnie sterowane masą, czyli jak otworzysz drzwi, to przez krańcówkę podawana jest masa i lampka się zapala.
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
#44
(18-02-2014, 21:16)Scrappy napisał(a): Krańcówki sprawdziłeś?

Też bym od tego zaczął. U mnie nie świeciło się oświetlenie wewnętrzne po otwarciu prawych przednich drzwi, wymieniłem krańcówkę (koszt ok. 10zł) i po kłopocie.
Odpowiedz
#45
Witam. Krańcówki zostały sprawdzone i wszystkie są sprawne, mówimy o tych przy progach z kapturkami gumowymi tak? Jeżeli są inne to w którym miejscu ich szukać? Przy okazji sprawdziłem czy na skutek zwarcia w wiązce tylnych drzwi nie doszło do sklejenia przewodów i tak dotarłem aż do złącza głównego z bezpiecznikami do kostki znajdującej się na samym dole przy bezpiecznikach po lewej stronie, okazało się że przewód brązowo-żółty jest mocno przegrzany tak jak i jego konektor w kostce, ten sam przewód w wiązce prowadzącej do drzwi był niemal stopiony na skutek dotknięcia do pękniętego przewodu zasilającego szyby elektryczne. Wniosek jaki się nasuwa tu uszkodzony moduł załączania świateł w złączu, chyba że występuję on jako oddzielny układ. Po wypięciu z kostki przewodu i podaniu mu masy światło się świeci. Wymiana modułu bezpieczników wiązać się będzie z jej programowaniem. Potrzebuję informacji czy ktoś w okolicy Puław już się kiedyś tym zajmował.
Sharan 1,9 TDI 115 PS AUY 2004r.
Wersja Family
Odpowiedz
#46
Odpisałem ci na innym forum, tam poczytaj....
Padł ci moduł komfortu, BSI.
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz




#47
Drążąc dalej temat dziś nastąpił finał. Postanowiłem rozmontować moduł komfortu i moim oczom ukazał się "pięknie" nadtopiony przekaźnik, usunąłem z niego fragment obudowy dostając się do jego styków, oczyściłem je i ponownie zmontowałem wszystko. Moment niepewności rezultatów po podłączeniu akumulatora, otwarcie drzwi.... nastąpiła jasność Smile. Dziękuję wszystkim za pomoc w naprowadzeniu, szczególnie koledze STEFANO.
Sharan 1,9 TDI 115 PS AUY 2004r.
Wersja Family
Odpowiedz
#48
Ten przekaźnik trzeba już było wymienić na nowy, bo jak skleiły sie styli to pewnie sie cały przegrzał i bedzie ci chciał jeszcze nie raz 'dokuczyć'.
Dobrze, ze to tylko był przekaźnik, zazwyczaj wypalają się przy nim scieźki, robią się zwarcia i po kolei leci kilka półprzwodników w jego sterowaniu.
Pozdrawiam.
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz
#49
Wymianę przekaźnika mam jak najbardziej na uwadze, pobieżnie wczoraj przeszukałem internet w poszukiwaniu go i nie udało mi się natrafić na jakikolwiek sklep który miałby go w swej ofercie. W miniaturowej obudowie został upakowany przekaźnik który przenosi 20A i jeszcze napięcie cewki 10V, chyba że kolega Stefano posiada takowe Smile i zechciałby poratować.
Pozdrawiam
Sharan 1,9 TDI 115 PS AUY 2004r.
Wersja Family
Odpowiedz
#50
Napisz na PW lub zadzwoń, to ci wyślę.
Pozdr.
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  centralny zamek nie działa z pilota evand 60 23,597 21-04-2024, 14:36
Ostatni post: Stefano
  Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy marecki_name 500 121,621 05-04-2024, 23:27
Ostatni post: tomecek25
  Nie działa podnoszenie szyby adrianb 7 570 15-10-2023, 08:21
Ostatni post: adrianb
  Alhambra tdi 2001 r pali mi bezpiecznik nr 3 5A merios16 13 6,088 28-08-2023, 14:14
Ostatni post: kalamb
  VW Sharan I 2010 - zbyt duży upływ prądu - bezpiecznik 32 petec 1 811 10-09-2021, 14:31
Ostatni post: kalamb
  sharan 1,8T AJH nie działa wentylator potrzebny schemat podłączenia wentylatorów Guma 2 906 04-09-2021, 11:50
Ostatni post: Guma
  Parktronik nie działa dadi 16 7,984 10-04-2021, 16:17
Ostatni post: jasiug23
  Pomocy! Zgasło oświetlenie deski rozdzielczej Alhambra server92 5 1,606 22-01-2021, 01:52
Ostatni post: server92
  Oświetlenie schowka miggi_1980 3 1,378 18-06-2020, 15:31
Ostatni post: kalamb
  Oświetlenie ostrzegawcze otwarcia drzwi bigkris 0 723 12-04-2020, 16:01
Ostatni post: bigkris

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości