Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasięg pilota w kluczyku
#1
Panie i Panowie,
od czego może zależeć zasięg kluczyka, jeżeli bateria jest nowa i sprawna, a w celu otworzenia samochodu trzeba prawie kluczykiem go dotykać? Od jakiegoś czasu, aby otworzyć samochód muszę być przy nim bezpośrednio, najlepiej z lewej strony lub z przodu. Od tyłu i z prawej "łapie" tylko jeżeli się kluczyk podniesie powyżej linii okien, ale też tylko z bliska.

Było na jesieni grzebane w elektryce, ale nie jestem pewien, czy to dokładnie od tego momentu tak się dzieje. Kiedyś z kilku metrów otwierało.

Tak sobie kombinuję, że w końcu to jest droga radiowa, więc tam gdzieś w środku (gdzie to jest?) musi być coś, co jest anteną. Urwała się? Schowała za coś, co ją ekranuje? Gdzie to jest i jak wygląda?

Da się z tym żyć, wmawiam sobie, że to zwiększenie bezpieczeństwa, ale na dłuższą metę jest to denerwujące.
Odpowiedz




#2
Moduł do pilota jest w BSI, dlatego w pobliżu drzwi kierowcy lepiej łapie.
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.

kiedyś Galaxy 2,3 i Sharan 1,8, teraz MB R500
Odpowiedz
#3
U mnie też coś kiepski zasięg jest,dobry temacik założony...
Wiem,że te piloty też szwankowały,ale drogie są..
Galaxy AUY
Odpowiedz
#4
U mnie jest uszkodzony pilot sam zamyka i otwiera dzwi tżeba było wyjac baterie bylem u fahowca za dorobienie pilota kżykna. 150 zł czy jest jakieś tansze rozwiązanie
Odpowiedz
#5
(16-01-2014, 00:58)Czerwony napisał(a): od czego może zależeć zasięg kluczyka, jeżeli bateria jest nowa i sprawna, a w celu otworzenia samochodu trzeba prawie kluczykiem go dotykać?

Czy drugi kluczyk tak samo reaguje?
Zorientujesz się wtedy czy to wina kluczyka, czy samochodu.

P.S. Alternatywnym rozwiązaniem jest zakupienie modułu centralnego zamka z pilotami i wtedy będziesz miał zewnętrzne piloty. Ja tak zrobiłem w poprzednim aucie i sprawowało się OK.
Odpowiedz
#6
a ja bym zorbil inaczej. PRzelutowal wszystkie luty i w pilotach i w module. Dosc czesto jest tak z epo takiej operacji poprawia sie znacznie. Przynajmniej tak robilem w oplach.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#7
Potwierdzam, u mnie np wcale nie działał pilot, poprawiłem "na szybko" luty, zaczął działać, ale po czasie słabo łapał właśnie i przestał reagować na otwieranie. Poprawiłem jeszcze raz i śmiga. Robione zwykłą lutownicą transformatorową, tylko trzeba uważać bardzo.
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
#8
ja wymieniam zawsze grot na taki cieniutki okolo 1 mm. Duzo kalafoni daje i ladnie poprawiam wszystkie luty w tego typu elementach z drobna elektroniką.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#9
U mnie łapie z około 5m od auta dodam ze grot mam dorabiany a główka kupywana na szrocie no i bateria od razu nowa dana Było to jakies 3 lata wstecz .
Nie ma takiego słowa jak "kupywana" chyba ze mowa o jakiejś kupie. Kupowana to rozumiem.
Odpowiedz
#10
Kluczyk z pilotem mam jeden, więc nie porównam.

Na marginesie: nie ogarniam jaka logika stoi za tym, że samochód ma jeden kluczyk z pilotem, drugi bez, a trzeci plastikowy. Samochód jest z Niemiec. O co w tym chodzi? Podobno taki praktyczny naród...

Wracając do tematu:
Widzę, że większość z Was sugeruje zajęcie się kluczem, czyli nadajnikiem, a nie odbiornikiem sygnału w samochodzie? Czy ktoś się spotkał z czymś takim, żeby jakoś zmierzyć siłę sygnału radiowego, emitowanego przez klucz-pilot?
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  centralny zamek nie działa z pilota evand 60 23,585 21-04-2024, 14:36
Ostatni post: Stefano
  domykanie szyb z pilota xxxx 8 3,753 17-04-2022, 20:08
Ostatni post: kisand
  Plus po kluczyku i plus z aku - gdzie je znajdę w skrzynce bezpieczników? PAMONIUSZ 0 1,087 29-04-2016, 15:19
Ostatni post: PAMONIUSZ
  Jak dobrać pilota do centralnego gluchy24 7 3,728 20-03-2016, 17:32
Ostatni post: pysiek
  Centralny zamek z pilota- krótki opis pysiek 1 2,179 18-02-2016, 23:32
Ostatni post: andrew7800
  mk1 problemy z otwieraniem-zamykaniem z pilota rafikk87 13 5,619 30-06-2014, 19:29
Ostatni post: wesol
  słaby zasięg radia shaq34 13 5,920 05-04-2014, 10:19
Ostatni post: carsontaxi
  Okablowanie do pilota sharan 97" zagłoba 5 3,080 30-08-2013, 23:07
Ostatni post: maku75
  programowanie pilota (scyzoryk) truskaw 3 6,738 05-01-2012, 02:55
Ostatni post: kielbik.
  Sharan nie chce zapalić zamknąć się z pilota... Mario SharanVR6 13 7,430 13-10-2011, 15:41
Ostatni post: Mario SharanVR6

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości