Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasięg pilota w kluczyku
#11
Zacząłbym od poprawy lutów oraz wymiany mikrowłącznika w pilocie. Jeśli chodzi o sygnał to zapewne musiałbyś zainwestować w miernik częstotliwości.
[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
Odpowiedz




#12
Nie będę kupował miernika dla jednego pomiaru. Można by gdzieś szukać takiej usługi? Jakiś warsztat elektroniczny by mógł to mieć?
Odpowiedz
#13
Szkoda że nie będziesz "kupywał" ,bo bym pewnie podjechał na pomiar(oczywiście odpłatnieExclamation)
Galaxy AUY
Odpowiedz
#14
Trochę mam do czynienia z pilotami i jeszcze nie miałem przypadku, żeby padł tak, żeby był słaby zasięg. Albo pilot upadnie i przestaje działać - np przestawi się jakiś trymer w starych pilotach i faktycznie się posypie częstotliwość - przestaje działać, w sensie nadaje, dioda coś tam sygnalizuje, ale nie gada z odbiornikiem, albo przestaje działać zupełnie. W nowych faktycznie jakieś zimne luty. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby pilot tak padł, żeby miał słaby zasięg poza tematem typu bateria i tu faktycznie znaczenie mają miejsca po przecinku w napięciu, czyli dobra bateria ma powiedzmy 3.3, a do wymiany 2.9 jak mierzysz miernikiem.
Tu jest trochę inna częstotliwość może i konstrukcja, także kto wie, może w tych jest inaczej... w każdym razie obiło mi się o uszy kilka przypadków z ori pilotami, że było podobnie.
Co do Samodzielnego uzbrajania jak ktoś pisał , to tak jak było podane - wymienić mikro przełączniki - są zawilgocone i stąd tak się dzieje.
zaprzyjaźniony warsztat który robi alarmówkę samochodową ma jakiś prosty patent na sprawdzanie czy pilot nadaje - coś ala cewka i jakiś wskaźnik wskazówkowy,ale to raczej też nie służy do sprawdzania mocy, tylko czy nadaje lub nie.
Tutaj wątek co prawda z tourana, ale też z pilotami mają kłopoty i nowe też słabo łapią: http://touranklub.pl/forum/viewtopic.php?t=144
Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
Odpowiedz
#15
W moim jest jakas zwara jak mu naleci to sam otwiera i zamyka niezła choinka sie wtedy robi dodam że to już nie jest orginalny. PozdrawiamHuh
Odpowiedz
#16
Grześ zapewne pekla sprezynka w mikrowlaczniku albo poprostu sie wykrzaczyl.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#17
ja miałem u siebie problem z pilotem, dokupiłem centralkę + 2 piloty, montaż i teraz mogę go od siebie z 4 piętra otwierać tylko muszę trzymać kluczyki gdzieś nie na widoku bo córa się już kilka razy bawiła i niestety przy okazji otwarty samochód na parkingu.

Kiedyś jak byłem w lesie na grzybach i zaparkowałem przy drodze to robiłem test z jakiej odległości łapie idąc wzdłuż drogi to tak do ok 100m.
Odpowiedz
#18
nie wiem wlasnie czemu ale te oryginalne piloty nie tylko w vagach ale innych markach to wlasnie łapia raczej z bliska. W oplu to samo i w nowszych i starszych. Oczewiscie mowie o kluczykach radiowych nie na podczerwień.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#19
(19-01-2014, 22:46)wesol napisał(a): nie wiem wlasnie czemu ale te oryginalne piloty nie tylko w vagach ale innych markach to wlasnie łapia raczej z bliska. W oplu to samo i w nowszych i starszych. Oczewiscie mowie o kluczykach radiowych nie na podczerwień.

Tak, tylko wcześniej "łapał" z 5m, a teraz muszę kluczykiem dotykać szyby. To już trochę za blisko, jak na moje doświadczenie.
Odpowiedz
#20
Tak jak mowilem w takich przypadkach pomaga przelutowanie wszystkich lutów w kluczyku ale i czasami trzeba tez przelutowac wszystkie luty w centralce w aucie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  centralny zamek nie działa z pilota evand 60 23,587 21-04-2024, 14:36
Ostatni post: Stefano
  domykanie szyb z pilota xxxx 8 3,753 17-04-2022, 20:08
Ostatni post: kisand
  Plus po kluczyku i plus z aku - gdzie je znajdę w skrzynce bezpieczników? PAMONIUSZ 0 1,087 29-04-2016, 15:19
Ostatni post: PAMONIUSZ
  Jak dobrać pilota do centralnego gluchy24 7 3,728 20-03-2016, 17:32
Ostatni post: pysiek
  Centralny zamek z pilota- krótki opis pysiek 1 2,179 18-02-2016, 23:32
Ostatni post: andrew7800
  mk1 problemy z otwieraniem-zamykaniem z pilota rafikk87 13 5,619 30-06-2014, 19:29
Ostatni post: wesol
  słaby zasięg radia shaq34 13 5,921 05-04-2014, 10:19
Ostatni post: carsontaxi
  Okablowanie do pilota sharan 97" zagłoba 5 3,080 30-08-2013, 23:07
Ostatni post: maku75
  programowanie pilota (scyzoryk) truskaw 3 6,738 05-01-2012, 02:55
Ostatni post: kielbik.
  Sharan nie chce zapalić zamknąć się z pilota... Mario SharanVR6 13 7,430 13-10-2011, 15:41
Ostatni post: Mario SharanVR6

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości