Ocena wątku:
  • 10 głosów - średnia: 2.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dodatkowe zabezpieczenie
#1
Witam.
Problem polega na tym, że chcę założyć dodatkowe zabezpieczenie do swojego Sharana 1,9 TDI 110 PS AFN 1999 np. odcięcie pompy paliwa. I w związku z tym moje pytanie czy któryś z Kolegów z forum przerabiał ten temat. Chodzi o to że chciałbym odciąć zawór Paliwa z pompy, ale w kabinie przy bezpiecznikach i nie wiem, który to przewód. Dodam że posiadam instrukcje z opisem bezpieczników ale jest zbyt ogólna. Np w golfie 3 TDI miałem opis każdego kabelka, który wychodził w wiazkach z tyłu skrzynki bezpieczników.
Przydałby się taki opis lub choć wskazanie który to kabel.
Odpowiedz




#2
Odcięcie pompy przy próbie kradzieży na niewiele się zda (chyba , że jakieś łebki będą próbowały go ukraść).
Już lepszym wyjściem jest odcięcie zasilania ECU ( z tym z koli poradzi sobie z palcem w nosie "lepszy" złodziej ).
Jak chcesz porządnie zabezpieczyć przed kradzieżą , to zrób to sam , no i NIE pisz o tym na forach (sąsiad przyjdzie z kabelkiem i odjedzie po 30 sekundach) Big Grin Big Grin Big Grin
Odpowiedz
#3
Czytam tak trochę o zabezpieczeniach począwszy od blokad różnego rodzaju (dipol, bear-lock, zeder) przez alarmy, samoróbki-odcięcia różnego typu skończywszy na monitoringu gps. Zastanawiam się w co zainwestować przy kolejnym aucie co zda egzamin a przynajmniej utrudni w znacznym stopniu kradzież mojego auta. Właśnie jestem po rozmowie z jednym instalatorem zabezpieczeń, który twierdzi że blokada skrzyni nic nie da w SGA ponieważ przykręcana jest do podłogi i ławo ją wygiąć i odblokować. Cała dostępna elektronika nawet najnowsza jest już rozpracowana. Pozostają jedynie skuteczne własne wynalazki. I tu prośba do Was koledzy kto może pochwalić się jakimiś nowatorskimi rozwiązaniami aby skutecznie zabezpieczyć samochód przed niepożądanymi delikwentami.
P.S. Oczywiście odpowiedzi proszę na priv
Z góry dzięki.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  dodatkowe światła delekosieżne HR hutnik 3 1,307 13-12-2016, 15:02
Ostatni post: andrew7800
  dodatkowe zegary marecki_name 15 9,184 22-11-2014, 20:32
Ostatni post: inside4

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości