Ocena wątku:
Reset licznika AdBlue
13-08-2015, 17:15
Post: #11
RE: Reset licznika AdBlue
Witaj
Czy uporałeś się już z tym zaworem EGR i z systemem SCR?
Miałem problem z EGR błąd P0403. Diagnoza trzeba wymienić zawór razem z chłodnicą spalin. Mechanik od razu mi powiedział że jak wymieniać zwór EGR to tylko nowy, nie ma sensu kupować używki lub regenerowanego, bo błąd powróci. Od wymiany zrobiłem 1000 km i błąd nie powrócił. Jestem ciekaw czy rozwiązałeś problem z płynem AdBlue.
Reklama

13-08-2015, 17:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-08-2015 17:32 przez wesol.)
Post: #12
RE: Reset licznika AdBlue
Z powodzenie da sie go naprawic taki EGR. Z tym ze jakbym mial placic taka kase za nowy egr to wole go programowo wylaczyc za nawet nie polowe tej kasy i temat odchodzi w niepamiec do konca zywota auta. ADBLUE tez ja dla mnie to szkoda kasy. Te sga starsze 2.0 tdi to maily dosc drogi plyn i dawac 1200 zl za uzupelnienie plynu to szok. 200 zl to juz bym sie zastanawial nad kastracją. Tak to juz jest neistety ze ekolodzy nam fakie niespodzianki fundujaą. Dwa passaty B6 juz mialem na taki blad zwiazany z egrem i z powodzeniem rozbieralem egr i czyscilem i potem juz bylo okej. Czy tak samo da sie zalatwic sprawe tu to nei sprawdzalem ale mysle ze jak wszedzie. Czy to opel czy vw czy cos innego to ten problem z egr jest wszedzie.
Mam gdzies fotki z takeigo czyszczenia i rozbierania egr z takiego 2.0 tdi BMP. Jak nie zapomne to wrzuce.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
13-08-2015, 18:58
Post: #13
RE: Reset licznika AdBlue
Płyn adblue do 2.0 TDI kosztuje 60 zł za 10l tragedi nie ma, dolewa się co 15 tyś km. Powiem szczerze że też się zastanawiałem nad wyłączeniem tego ustrojstwa. Nie wiem czy widziałeś ten EGR w tych silnikach, mój wyglądał jak nowy, w środku już trochę okopcony ale nie był zatkany. To że wywalało błąd to była wina mechaniczna, jest tam taka dźwigienka na takim półksiężycu która otwiera i zamyka zawór, to ona się zawiesza i wywala bład w komputerze. Dodatkowo są tam takie małe łożyska, które po prostu się zacierają. Konstrukcja tego EGR-u jest zupełnie inna niż miałem w 2.0TDI PD
bardziej skomplikowana i narażona na szybsze zużycie. Pytałem się mechanika czy zna kogoś kto regeneruje (nie tylko czyści), powiedział że nie zna. Ma ten zawór na pamiątkę od mechanika. W domu rozebrałem go na części pierwsze, szukając przyczyny, mogę wrzucić foto. Najgorsze jest to że ASO nie sprzedaję tego bez chłodnicy spalin, tylko w całości. Sama wymiana też masakra, trzeba trochę rozmontować zawieszenie, przekładnię itp.
13-08-2015, 19:41
Post: #14
RE: Reset licznika AdBlue
no jesli do CR jest adblue to te 10 litorw to i tak duzo. do tira masz tez adblue jeszcze duzo duzo tansze. Do 2.0 trdi PD niestety jest ow iele drozszy ten plyn bo to nei adblue jest.

Co do zaworów egr to co za probem to wyczyscic,lozuyska przesmarowac itp. Tam gdzi enaprawialem to bylo tylko takie male lozysko o srednicy okolo 8-9 mm. To tez mzona wyczyscic i przesmarowac a i takie lozyska w handlu sa powszechne.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
15-08-2015, 08:10
Post: #15
RE: Reset licznika AdBlue
Witam,
Ja niestety skłaniam się ku wersji Twojego mechanika - wymienić na nowy.
Kupiłem na allegro ("jak nowy", "100% sprawny", "demontaż ze sprawnego samochodu") niestety, błąd powraca i się powtarza (w Chorwacji, np).
Sam błąd nie jest problemem. Auto jedzie dalej, ale w połączeniu z błędami AdBlue może namieszać (pisałem o tym wcześniej na tym forum).

Odnośnie błędów AdBlue, czyszczenie sondy nox pomogło, choć błędy co tysiąc, 2 tysiące km powracają (nie miałem jednak powrotu licznika do braku możliwości odpalenia samochodu - na razie).

Niestety, mamy samochody w miarę nowe, w których te rzeczy (ten typ egr ze zintegrowaną z chłodnicą, NOX, system AdBlue) dopiero zaczyna się psuć więc na rynku nie ma jeszcze speców od trwałej naprawy tych niepotrzebnych nowości. Niby można wyłączyć, ale nie wiadomo czy za rok lub dwa nie wykryją tego na przeglądach. Poza tym moralnie wątpliwe postępowanie....

P
15-08-2015, 08:21
Post: #16
RE: Reset licznika AdBlue
moralnie to akurat bym powiedial ze wlasnie bardoz dobre posuniecie taka kastracja. Potrzebne to jest tak jak astma. Wykryc nic nie wykryja na przegladzie. Poza tym sa silniki co takich bajedow nie mają fabrycznie. W oplu np w tym samym aucie w tym samym rocnziku byly jedne 1.8 co mialy egr i drugie co nie mialy fabrycznie egra. skoro tez Producent sam wprowadza oprogramowania do ECM z usunieciem bo nawetnei z ograniczneiem pracy EGR to juz to nasuwa pewne zastanowienie. To ze nawet aso sprzedaja podkladki ograniczajace przpelyw przez egr to juz bylo od dawna.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
05-12-2023, 18:07
Post: #17
RE: Reset licznika AdBlue
Witam

Trochę stary temat ale może ktoś pomoże. Wyskoczył mi błąd P229E NOx awaria elektryczna, po wymianie czujnika odliczanie jest kontynuowane nie da się go zresetować (błędów w VCDS już nie maExclamation) Ani sprawdzaniem efektywności SCR w VCDS (nie kończy się procedura sprawdzania po 20 min sam wyłączam) ani jazdą, wydaje mi się, a raczej jestem pewien ze ma to związek z tym ze mam wywalony EGR i DPF ( pokłosie wizyty u mechanika który mnie oszukał z wymianą EGR i po prostu zamiast wymienić wyciął go programem w efekcie czego rozpieprzyło mi cały układ wylotowy).
Czy znacie jakiś inny sposób na to odliczanie????? czy raczej znowu mnie czeka wizyta u jakiegoś Magika Confused
05-12-2023, 20:47
Post: #18
RE: Reset licznika AdBlue
Tak naprawdę nie wiadomo co masz tam w sofcie namieszane. Swoją drogą co ty masz tam za mechaników i za co im płacisz. Nie wiesz czy cokolwiek ci przy aucie zrobił. Skoro ktoś wywalił egr i dpf to jak został układ adblue? To coś niemożliwego..
Możesz spróbować też resetu w postaci przekręceniu kluczyka tylko na zapłon na około 30 sekund bez odpalania silnika. Ale czy pomoże to nie gwarantuje. Ja tam w trzech autach mam wyłączone egr i sobie chwalę. Zero problemów z dpf a wręcz jeszcze lepiej pracują.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
06-12-2023, 12:46
Post: #19
RE: Reset licznika AdBlue
Jeden załatwił mnie z EGRem, programem go wywalił nawet go nie zaślepiając, byłem wtedy na wyjeździe wiec musiałem się ratować lokalnym mechanikiem, po prawie roku nie wytrzymał zawór nie wytrzymał i wszystko poleciało w wydech rozpieprzając wszystko po kolei. w tedy podjechałem do własnego mechanika on mi pokazał jakich szkód narobił mi ten koleś decyzja o wycięciu wszystkiego była jedyna patrząc na koszty nowy EGR, DPF, katalizator. Nie wiem czego adblue nie wyciął.
06-12-2023, 14:06
Post: #20
RE: Reset licznika AdBlue
Bo w zasadzie tego typu sprawy powinien robić nie mechanik tylko tuner. A w tych autach dość częstym przypadkiem jest to że kruszy się katalizator i blokuje przepływ i problemy z dpf się wtedy robią. Po mojemu to egr nie miał tu nic do rzeczy. Jak go wyłączasz programowo to 99% on jest w pozycji zamkniętej i wtedy to można jeździć i 20 lat rąk i on tu już nic nie powoduje.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Korekta licznika VAG ostap 48 41,839 26-04-2020 15:17
Ostatni post: kalamb
  wsad do licznika-help zaba_25 15 4,783 13-04-2015 22:00
Ostatni post: sebgol1977
  Kalibracja licznika błednie wskazuje danielka1910 11 5,972 30-11-2014 00:50
Ostatni post: moherydz

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name