Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
System start stop
#21
Nie próbowałem na takich z Ali.
Ja osobiście mam to:
http://allegro.pl/interfejs-obd2-scantoo...22041.html
Odpowiedz




#22
Serwus, mój START STOP nie chce się włączyć, mam komunikat na wyświetlaczu - START STOP NOT POSIBLE - poza tym nie wyświetla żadnych usterek, kiedy wciskam wyłącznik start-stopu, komunikat ginie, ktoś ma jakiś pomysł ?
Odpowiedz
#23
Witam

ja mam taki komunikat sporadycznie, to jest informacja że nie zachodzą wszystkie przesłanki do wyłaczenia silnika, np: klima włączona na maxa, zimny silnik, słaby akumulator, zbyt zimno na zewnątrza itp. jest tego trochę.

w/g mnie nic nie musisz robić i to jest tylko informaja, na następnych światłach zadziała.
Odpowiedz
#24
dzięki za podpowiedź, generalnie nie jestem wielkim zwolennikiem start-stopu, dla mnie osobiście, tego "bajeru" mogło by nie być wcale w moim aucie, poprostu ciekaw byłem czy coś się zechciało sp.......ć, czy też istnieją jakieś warunki określające działanie (bądź nie) tego systemu - raz jeszcze dzięki za podpowiedź i pozdrawiam.
Odpowiedz
#25
(03-09-2017, 18:42)miś polarny napisał(a): generalnie nie jestem wielkim zwolennikiem start-stopu, dla mnie osobiście, tego "bajeru" mogło by nie być wcale w moim aucie,

Możesz to wyłączyć programem.



Tempomaty w grupie VAG. Wiązki, montaż, kodowanie. Śląsk i okolice. 510 150 407
Odpowiedz
#26
(03-09-2017, 18:47)koleś napisał(a): Możesz to wyłączyć programem.

Da się go wyłączyć za pomocą kabla?? Jak?
Odpowiedz




#27
Wylaczyc nie tak latwo. Przesuwa sie parametry tego dzialania-napiecie temp itp.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#28
Cześć wszystkim.
Jestem użytkownikiem Sharana od roku i od początku nie działa mi system Start - stop i przetwornica prądu 12v/230v. Przed zakupem auto stało pół roku nie używane ale wcześniej jeździło na długich trasach wiec raczej DPF bym wyklucza. W czasie jazdy pokazuje się kontrolka z przekreslonym A ale VAG nie widzi błędów. Mam problem od roku wiec raczej odpadają sprawy klimatyczne bo i w zimie i w gorącu i w dni pośrednie jest to samo. Jeśli to sprawa akumulatora (choć do tej pory nie było z nim problemow) to musze kupić go w ASO za 1310zl (dzisiaj sprawdzałem w ASO po VIN-ie) czy można dokupić tańszy równie dobry lub lepszy.
Dzieki i pozdrawiam
Odpowiedz
#29
Te akumulatory z ASO . To Varty AGM dla nich produkowane . Kup oryginalną Varte AGM . I wpisz ją do sterownika batery regulator .
Nad niedziałającym ( a raczej zablokowanym Start Stopem ) to będę się zastanawiał w cieplejsze dni . Teraz S-S nie ma szans sie uaktywnić . Może ktoś celowo zmienił parametry granicze zadziałania . Tak się oszukuje S-S by nie trzeba było go dezaktywować przyciskiem .
Odpowiedz
#30
Akumulator wymieniony i nic. No czas na głębszą diagnostykę
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości