Ocena wątku:
Zgasł podczas jazdy AFN
04-10-2014, 20:15
Post: #21
RE: Zgasł podczas jazdy AFN
Hej ,,wesoł,, niedawno jednego z kolegów opierdzielałeś za ortografię ,ale wiązka chyba inaczej sie pisze niż TY napisałeś Tongue ,oczywiscie nic to ne ujmuje TWOJEJ wiedzy w mechanice ,chyba sie nie obrazisz ???????????? Big Grin
Pozdrawiam
Reklama

04-10-2014, 20:24
Post: #22
RE: Zgasł podczas jazdy AFN
To nie moja wina tylko androida w telu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
05-10-2014, 13:03
Post: #23
RE: Zgasł podczas jazdy AFN
Naprawa już mnie przerasta.....

Licznik zdemontowany lecz te wiązki kabli i dostępność mnie przerażają Huh , widzę żeby cokolwiek zrobić trzeba chyba zrzucać deskę..

Ale przejdę do sedna i zadam głupie pytanie - po co ja to robię ? Czy to jest przyczyną mojej usterki związanej z nieodpalaniem ,świeceniem się kontrolki oleju i nieświeceniu kontrolki świec żarowych ?? Czy służy to tylko połączeniu się kompa i sczytaniu błędów ? Bo jak to ostatnie to nie wiem czy nie lepiej będzie wymienić wszystkie czujniki przy silniku na "oślep" i zlikwidować usterkę..


A może ktoś z forumowiczów ma wiedzę i mógłby mi pomóc oczywiście odpłatnie ? Jestem z Warszawy.
05-10-2014, 13:55
Post: #24
RE: Zgasł podczas jazdy AFN
nie demontuj deski tylko wyciagaj kompa, odepnij wtyczke i masz juz kabelki a wzasadzie piny do sprawdzenia na wierzchu. Masz sprawdzic przejscie miedzy pinem 23 we wtyczce ECM od strony kabli ( od strony kabli czyli na wtyczce kablowej nie w kompie). Sam komp czyli ECM ma byc odpiety. Czyli miedzy Pinem 23 w tej wtyczce a pinem chyba 87 ma byc przejscie. Miernikiem ktory widzialem na oftkach pieknie to sprawdzisz. Tu nie ma rzeczy niewiadomo jakich. TO poziom podstawówkowy z klasy mniejwiecej chyba 3 bo takie sprawdzania byly na ZPT. Zabawy z żaróweczką i bateryjka tez byly na zpt i póżniej na fizyce w klasie 6 podstawowej. No chyba taki poziom nie jest za wysoki dla wiekszosci spoleczenstwa.

Tak to jest potrzebne bo wlasnie to jest problemem w twoim przypadku. Lekarstwem nie jest wymiana czujnikow bo one nie maja nic do tego. Mozesz jednawet wypiac a i tak ECM nie dostanie zasilania. To tak jakbys sie czepial ze myszka ci sieje problemy w kompie jak sama jednostka centralna komputera nie ma zasialania. Milczy jak grób i tak bedzie milczec póki nie dostanie pradu. Kontrolka oleju sie swieci bo nie ma cisnienia jak krecisz pare sekund rozrusznikiem i wtedy nawet bedzie pisk z szafy ze nie ma smarowania. Kontrolka swiec zarowych tez nie bedzie sie swiecić bo ECM milczy. Jedynym jeszcze mozliwym winowajcom moze byc sam ECM ale najpierw sie sprawdza kabloteke bo to nic nie kosztuje. Chyba z echesz to wymien caly slupek z osprzetem, wiazke i ECM to napewno silnik odpali. Tylko koszta bedą wielkie. Kable gniją, przecieraja sie, piny z wtyczek wyłażą, śniedzieją i wiele innych podobnych spraw. PRzerabialem to w autach i starych i takich co miały zaledwie rok czasu. Kable nie sa wieczne.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: ogrodnik230
05-10-2014, 20:47
Post: #25
RE: Zgasł podczas jazdy AFN
Witam.
Nie wiem jak w SGA ale w Vw T4 jest bezpiecznik odpowiedzialny za ECU.Nawet nie wiedzialem dopoki nie spalilem go a potem caly chodzilem jak struty ze spalilem ECU(gdyz zrobilem zwarcie na pracujacym silniku).
Objawy takie same jak u kolegi wyzej.Brak kontrolki swiec żarowych,rozrusznik kreci ale nie pali.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
05-10-2014, 21:08
Post: #26
RE: Zgasł podczas jazdy AFN
Tak wszystko jest zabezpeicozne ale kolega tu robił pomiary miernikiem przecież. Chodzi oto by dalej poszedl i dalej posprawdzal. Innej metody nie ma. Tak jak ja tu opisuje jest w programach wsparciowych opisane czy to do vaga czy to do opla czy to do forda. NAjlepiej sie orietuje w oplu bo najwiecej tego tam przerobilem.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: ogrodnik230
06-10-2014, 12:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2014 12:22 przez ogrodnik230.)
Post: #27
RE: Zgasł podczas jazdy AFN
między 23 a 87 jest przejście wyciągnąłem komputer z ciekawości ,rozebrałem , na pierwszy rzut ok , jednak po dokładniejszych oględzinach zobaczyłem stopioną obudowę "H" procesorek wyjąłem i włożyłem jeszcze raz po czym pojawiły się wszystkie kontrolki i auto odpaliło lecz po ok 2 minutach zgasło... Poprawiłem po raz kolejny i auto trybi nie gaśnie. Podczas pracy jak próbowałem wcisnąć procesorek to auto gasło..... więc to jest chyba winowajca ????? Pozostaje mi szukać nowego komputera i tu pytanie czy musi być o identycznych numerach ? Foto zamieszczam poniżej
zapomniałem dodać ,że komputer się połączył ale żadnych błędów nie wyświetlił...


Załączone pliki Miniatury
           
06-10-2014, 18:48
Post: #28
RE: Zgasł podczas jazdy AFN
Czy przypadkiem jak zakupie nowy komputer to nie muszę w komplecie z immo i kluczykiem ???
06-10-2014, 19:01
Post: #29
RE: Zgasł podczas jazdy AFN
Wiesz, znawcą nie jestem, ale to są chyba kości te które wylotowuje się jak się robi chip'a, i tutaj masz wstawione te podkładki, dzięki którym nie trzeba lutować ich tylko się je wkłada. Może wystarczy to jeszcze raz przelutować, albo po prostu wlutować na stałe. Ja bym spróbował, zanieś do jakiegoś serwisu RTV, na pewno Ci to zrobią.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
06-10-2014, 19:39
Post: #30
RE: Zgasł podczas jazdy AFN
Spróbuj wyjąć kość i poodginaj trochę piny, żeby miały lepszy styk z tymi w podstawce. Podstawki w tym przypadku nie są zbyt dobrym wyjściem, po jakimś czasie takie kwiatki wychodzą. Możesz jeszcze od biedy jak piny poodginasz zalać górę klejem na gorąco, żeby kość nie mogła się ruszyć. Chyba, że problemem są piny ale w podstawce, to podstawka do przelutowania.



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  hałas przy obrotach 1600-1800 tylko podczas jazdy dramburg 58 18,577 12-04-2023 08:26
Ostatni post: adamsaba1
  Przerywa i falowanie podczas przyspieszania smithpl 1 613 18-07-2022 16:32
Ostatni post: Niemago
  Sharan gasnie w czasie jazdy adamw212 16 12,346 28-01-2021 14:33
Ostatni post: Bogos
  TDI - Szarpanie/drgania silnika/karoserii/kierownicy podczas przyspieszania/jazdy karpeta 102 35,847 22-06-2018 22:52
Ostatni post: junak1956
  1,9 TDI - 101KM szarpie na luzie, w trakcie jazdy i brak mocy marecki_name 9 3,640 17-05-2018 10:07
Ostatni post: marecki_name
  Technika jazdy dieslem i przepalanie kerad 18 14,593 10-04-2017 11:35
Ostatni post: wesol
  Szarpanie silnikiem podczas odpalania i gaszenia mariusz3511 10 3,655 20-11-2016 21:59
Ostatni post: mariusz3511
  zgasł w czasie jazdy verash 13 4,567 06-01-2016 14:30
Ostatni post: ULTRA
  zgasł i nie pali nawet na plaka Tomaszek57 9 10,220 17-08-2015 21:16
Ostatni post: wesol
  Sharan - pisk podczas dodawania gazu Grozen 1 3,214 23-05-2015 06:27
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name